pondelok, 18 február 2019 11:37

Adoptuj si slovenskú kravičku

Napísal(a) Boticelli, Krommelová

Malina, Rysuľa, či Filoména?... aké meno vyberiete svojej kravičke? Vedeli ste, že na Slovensku je možné adoptovať si vlastnú kravičku? Adopcia je virtuálna a na to, aby ste sa stali adoptívnym rodičom skutočnej slovenskej kravičky stačí nakúpiť mlieko a mliečne výrobky pôvodom zo Slovenska. 

Úspešný projekt ADOPTUJ KRAVIČKU sa realizuje vďaka spolupráci so slovenskými farmármi. Pri jeho spustení sa doň zapojilo takmer 60 slovenských podnikov prvovýroby mlieka, ktoré chovajú kravičky na 73 hospodárskych dvoroch. Slovenskí farmári poskytli na adopciu takmer 11 000 kravičiek. Ich fotogalériu spolu so zoznamom mliečnych fariem a dvorov nájdete na stránke

Projekt je určený pre jednotlivcov aj kolektívy, napríklad materské či základné školy. Jeho cieľom je vypestovať u detí pozitívny vzťah ku zvieratám, správne  stravovacie návyky a v konečnom dôsledku aj prispieť k zvýšeniu povedomia o slovenskom mlieku a výrobkoch z neho. Organizátori veria, že sa to odrazí na zvýšení spotreby  mlieka a mliečnych výrobkov pôvodom zo Slovenska.

Na adopciu kravičky stačí jediné: nakúpiť slovenské mliečne výrobky, zaregistrovať sa na web stránke a do aplikácie zadať EAN kódy spolu s SK oválom, ktoré sú uvedené na obale. Jednotlivcom po novom stačí jeden jediný, kolektívy musia nazbierať 5 čiarových kódov. Potvrdením adopcie je rodný list kravičky s menom, aké jej vyberiete. Zadávaním ďalších čiarových kódov zo slovenských mliečnych výrobkov máte možnosť zapojiť sa do nekonečnej hry s kravičkou – vďaka fiktívnym dukátom ju môžete urobiť šťastnou, hrať sa s ňou, česať, kŕmiť...Ukazovateľom spokojnosti kravičky je „šťasťomer“.

Kvôli zjednodušeniu adopcie a ľahšiemu narábaniu s fiktívnymi dukátmi prišli organizátori s novinkou – aplikáciou Skener, ktorá uľahčuje zadávanie čiarových kódov. Skener je dostupný v App Store aj v Google Play Store, odkiaľ je možné ho bezplatne stiahnuť. Nová mobilná aplikácia bola vyvinutá tak pre iOS, ako aj pre Android mobilné zariadenia (telefóny, tablety) a umožňuje pohodlnejšiu a rýchlejšiu adopciu. Výhodou Skenera je možnosť rýchleho naskenovania EAN kódu priamo z obalu mliečneho výrobku, vďaka čomu si viete kravičku rýchlo a jednoducho  adoptovať. Výmenou za čiarové kódy sa dajú v Zmenárni získať ďalšie dukáty. S pomocou nich je možné sa s kravičkou hrať v pútavej webovej aplikácii, ktorá odzrkadľuje realitu starostlivosti o hospodárske zvieratá. Kopíruje život kravičiek na ozajstnej farme a prácu okolo nich. Deti sa vďaka tomu veľa naučia! Počítačová hra má 10 levelov a postupne si v nich deti budujú svoju vlastnú farmu a stávajú sa „skutočnými“ mliečnymi farmármi – doteraz vzniklo takýmto spôsobom už 770 fariem a mnohí najšikovnejší hráči sa dostali až do deviateho levelu! Organizátormi projektu sú Slovenský zväz prvovýrobcov mlieka a Slovenský mliekarenský zväz.

Všetky informácie nájdete na www.adoptujkravicku.skNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.