pondelok, 04 február 2019 16:31

Costa Cofee otvára prvú pobočku na Slovensku

Napísal(a)

V Bratislave sa pre milovníkov kvalitnej kávy ku koncu januára otvorila historicky prvá pobočka britského reťazca Costa Coffee v obchodnom centre Aupark. V bratislavskej kaviarni sa zákazníci môžu tešiť na uvítaciu ponuku a ochutnávku káv, ktorú si vychutnávajú milovníci čierneho moku už v 33 krajinách sveta. 

Zatiaľ čo na Slovensku pôjde o otvorenie vôbec prvej kaviarne reťazca Costa Coffee, v Českej republike sme vykročili k šiestej desiatke týchto pobočiek. Všetky nové alebo zrekonštruované kaviarne budú už v dizajne Atlas. Ide o najnovší koncept, ktorý svojím vybavením v kombinácii dreva a kovu, konštrukčnými prvkami, grafikou a farebným ladením červenej, modrej a oranžovej evokujú tradičné londýnske útulné kaviarne.

Prvá pobočka na Slovensku je pilotným projektom. Už teraz sa ale sa porozhliadame  po ďalších vhodných priestoroch a možnostiach rozšírenia spolupráce na slovenskom trhu, ktorý sa k expanzii zdá byť ideálny,“ hovorí Eva Kulhánková, marketingová manažérka Costa Coffee. Príchod svetového kaviarenského reťazca na slovenský trh bude sprevádzať reklamná kampaň v rádiu, na sociálnych sieťach a PR aktivity. Nová kaviareň v bratislavskom Auparku sa dočkal aj veľkolepého otvorenia za účasti slovenských celebrít, blogerov, novinárov a ďalších osobností, ktorí vyskúšali zručné ruky vyškolených baristov ako prví.

Slovenským zákazníkom prináša kaviareň ten istý sortiment, ktorý má v Česku, ako aj Anglicku. „Čo je v Česku, si budete môcť zakúpiť aj v bratislavskej pobočke. V priebehu času budem plánovať aj lokálne veci, viac zamerané na potreby slovenského zákazníka a jeho špecifické požiadavky. Costa Coffee si zakladá na starostlivej príprave kávy. Máme všetky kávovary umiestené tak, aby ľudia videli, čo robí barista. Kávu pripravuje ručne, nastavuje mlynček, dáva kávu do kávovaru, či šľahá mlieko. Má na starosti celý proces od namletia kávy až po výdaj zákazníkovi," hovorí Aleš Fránek, riaditeľ Costa Coffee Česko a Slovensko. 

Kaviarenský trh nie je nasýtený, tržby rastú

 Hneď na začiatku roku budú otvorené aj ďalšie kaviarne v Prahe. „Môže sa zdať, že kaviarenský trh je v Českej republike nasýtený, ale opak je pravdou. Dopyt po kvalitnej káve u nás stále rastie. Nebránime sa ďalším možnostiam a zaujímavým lokalitám, kde môžeme otvoriť nové pobočky. Každoročne si dáme cieľ okolo 5 novo otvorených kaviarní,“ zhrnula marketingová manažérka Costa Coffee. Hľadanie nového miesta pre pobočku nie je jednoduchou záležitosťou. Do úvahy sa musí brať i to, či sú voľné priestory v obchodnom centre, na ulici alebo úplne inde.

Nemenej dôležitým aspektom je fakt, či nová pobočka „vyrastie“ v hlavnom alebo krajskom meste. Investície do otvorenia novej pobočky sa pohybujú okolo 4,5 mil. Kč. Kaviarenský reťazec Costa Coffee prekročil v roku 2018 na tržbách 490 mil. Kč, čo predstavuje oproti roku 2017 medziročný rast o 18,5 %.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Ako pomôcť dieťaťu pri hnačke a zápche

Ako pomôcť dieťaťu pri hna…

Pre rodičov neexistuje krajší pohľad, ako pohľad na usmievavé, spokojné a zdravé dieťatko. Nie je ničím...

Prev Next