Aj vy trpíte syndrómom supermamy?

 Všade boli, všetko vedia. Syndróm supermamy síce nenájdete v žiadnej lekárskej príručke, no ak s ním trpíte, dokáže vám poriadne skomplikovať život!

 Často si v živote kladieme nereálne ciele. Za každú cenu sa snažíme byť dokonalí, a to aj za cenu absolútneho vyhorenia a zlyhania. Určite aj vy poznáte ženu, ktorá sa snaží byť supermamou, alebo nebodaj ňou ste. A okrem toho, že tým ubližujete nielen sebe, ale i svojej rodine, ostatným to môže ísť pekne na nervy. Nemôžete byť však dokonalá vo všetkom. Nedá sa byť výbornou matkou, milenkou, gazdinkou či karieristkou v jednom balení. Ak sa o to pokúšate, zbytočne si spôsobujete toxický stres, ktorý k ničomu nevedie. Takýto neustály tlak vás ovplyvňuje vo všetkom. Nielen že si ním znižujete imunitu, ale zároveň sa neprijímate ako žena, pretože nežijete v súlade s biologickým cyklom vášho tela. Postupne vám bude klesať libido, stratíte energiu a k tomu sa môže pridružiť aj nespavosť. 

Je super, že kladiete potreby dieťaťa na prvé miesto. Najmä, keď ide o malé bábätko, ktoré je úplne na vás odkázané. Ale ak si dieťa vie pripraviť raňajky, dovoľte mu to! Nemusíte mu robiť slúžku. Aj keď je bábo ešte maličké, skúste si nájsť čas sama pre seba. Je to nevyhnutné pre vašu psychohygienu. A ako vlastne zistíte, že naplno trpíte syndrómom supermamy? Veľmi jednoducho.

Príznaky syndrómu supermamy:

  • Neviete relaxovať
  • Všetko viete urobiť najlepšie a robíte veci v zmysle "ja sama"
  • Nedovolíte nikomu, aby vám pomáhal. Okrem toho pomoc vnímate ako osobné zlyhanie
  • Máte vyhranený názor na každú oblasť materstva. A samozrejme, len ten váš je správny
  • Trpíte sociálnou izoláciou, pretože sa kvôli vašej dokonalosti nikto nechce s vami stretávať

Najlepšia liečba tohto syndrómu je šoková terapia. Nechajte deťúrence na dve hodiny ich otcovi a choďte sa prejsť. Vypnite si pre istotu telefón, aby vás nenútil sústavne kontrolovať situáciu. Ak si dovolíte načerpať energiu, poďakuje sa vám celá rodina.

Zdroj:  | Foto: unsplash.com

Naposledy zmenené nedeľa, 23 júl 2017 15:54

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.