Gumoví medvedíci majú svoj medzinárodný deň

Už 94 rokov si pochutnávame na farebnom želé v tvare medvedíkov, ktorí doslova dobili srdcia ľudí na celom svete a práve 15. júla slávia svoj oficiálny medzinárodný deň. Dokonca naprieč celým svetom vymýšľame najrôznejšie spôsoby, ako ich okrem konzumácie vyžiť. Predstavíme vám najkurióznejšie veci, ktoré kedy niekto zo želatínových medvedíkov vytvoril. 

 

Fenomén želatínových medvedíkov vznikol v Nemecku v roku 1922, kde ich začala vyrábať firma Haribo v meste Bonn. K ich vytvoreniu inšpirovali cukrára Hansa Riegela tancujúce medvede na jarmokoch. Zlatí medvedíci Haribo Goldbären sú bezpochyby kľúčovým produktom spoločnosti a úspešne sa predávajú na celom svete.

A čo všetko sú ľudia schopní so želatínovými medvedíkmi vymyslieť? Častým spôsobom je ich využitie v rôznych dezertoch a sladkostiach, kedy slúžia ako dekorácie alebo prísady. Reč je o tortách, cupcakejkoch, sušienkach, zmrzlinách a podobne. Samostatnou kapitolou sú potom gumové tégliky tvorené z rozpustených medvedíkov. Jedna zo spoločností, ktorá predáva tieto jedlé nádoby, vytvorila na podporu ich propagácie dokonca aj hudobný klip, ktorý sa odohráva v miestnosti vytvorenej len z gumových medvedíkov. A z dôvodu, že takéto kuriozity ľudí priťahujú, má video už cez 15 miliónov pozretí.

Medvedíkov používame aj na zdobenie svojho okolia alebo aj seba. Medzi domácimi dekoráciami sa objavujú lampičky či lustre zdobené medvedíkmi. Ľudia si z nich vyrábajú aj najrôznejšiu medvedíkovú bižutériu. A keď je reč o módnych doplnkoch, práve teraz si ukážeme, ako si vyrobíte náramok alebo náušnice zo želatínových medvedíkov, ktorými sa môžete ozdobiť napríklad na Deň gumových medvedíkov 15.júla.

Ak patríte medzi milovníkov sladkých pokušení, ukážeme vám, ako si jednoducho vyrobíte zmrzlinu s gumovými medvedíkmi. Deti tiež môžete zabaviť kreatívnymi obrázkami z medvedíkov.

Sabína Nagyová, PR Konektor

Zdieľajte článok

Autor

rodicomNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.