Rozprávky môžu pomôcť rozvoju dieťaťa

Nebolo to až tak dávno, keď boli dostupné iba kreslené alebo hrané rozprávky. V súvislosti s tými dnešnými, tematicky pestrejšími a graficky prepracovanejšími, sa hovorí, že sú agresívnejšie a vytráca sa z nich dobro. Nie je to však úplne tak. Tu je zopár tých, ktoré sa dieťaťu báť pustiť nemusíte. 

Máša a Medveď
Príbeh o malom dievčatku a medveďovi ste mohli vidieť už v roku 2009, kedy sa začal vysielať. Odvtedy jeho obľúbenosť len stúpala a huncútstva malej Máši pozeralo stále viac detí. Niet sa čomu čudovať. Zábavná ruská 3D animovaná rozprávka v krátkych sedem minútových častiach ukazuje veselé dobrodružstvá v lese či v medveďovom domčeku. Dôvodov, prečo rozprávku pustiť deťom je viacero. Okrem príkladov toho, čo je a čo nie je správne, sa v nich môže rozvíjať fantázia a láska k zvieratkám. Názorne ukazuje aj to, ako pomôcť druhému, čo je to priateľstvo a agresivitu v nej vôbec nenájdete. Navyše, diváci ju považujú za jeden z najlepších programov aj pre efektné animácie a rytmické pesničky. Sledovať ju môžete od pondelka do piatka na TV stanici Minimax. Mimochodom, vedeli ste, že táto nerozlučná dvojica má spoločnú sochu v ruskom meste Elan‘?

Bob Staviteľ
Rozprávka možno skôr pre chlapcov, ale aj pre dievčatá, ktoré majú vzťah k technike. Bob, ktorý ovláda deväť remesiel je vždy ochotný pomôcť tým, čo to potrebujú. Príbehy ukazujú, aké zaujímavé môže byť postaviť dom, opraviť strechu alebo pripraviť pôdu, a že to môže byť aj zábava. Či niečo potrebuje škola alebo mesto, Bob je vždy tam, kde treba. Tento program môže u detí vzbudiť záujem o praktické veci a ukáže im, že by sme si mali pomáhať. Prvú sériu si môžete pozrieť tiež na TV stanici Minimax, budete si však musieť privstať, vysiela sa o 6:00 hod.

Mia a ja
Rozprávka o jednorožcovi a dievčati, ktoré musí zachrániť svet určite poteší hlavne deti, ktoré zbožňujú magický svet čarovných zvierat. Cez portál, ktorý hotovil jej otec sa pri čítaní knihy prenesie do iného sveta, ktorý potrebuje jej pomoc. Jej spoločníkmi budú elfovia, draky, jednorožce a rôzne bájne bytosti. Nájde v sebe Mia odvahu zachrániť tento svet? Dozviete sa na TV Minimax počas celého augusta. Krásne farby, množstvo zaujímavých miest a príbehov podporí v dieťati rozvoj fantázie a prenesie vaše deti do sveta skutočných rozprávok.

 

Zdieľajte článok

Autor

rodicomNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.