10. týždeň tehotenstva

Vaše dieťa: Je už také veľké, že sa teraz nazýva skôr plod ako embryo, a váži 5-10 gramov. Dieťa sa pohybuje sa v plodovej vode ako astronaut v stave beztiaže; vyvíja sa mu zmysel pre rovnováhu. Telo sa mu predlžuje a vytvárajú sa pršteky na rukách a nohách. Plod meria približne 4,5 cm.

Vaše telo: Vaše oblečenie vás už môže začať tlačiť v oblasti brucha, budete cítiť, že ste tehotná. Niektoré časti vášho tela budú väčšie ako predtým (prsia, pás, môžu začať opúchať nohy).

Čo urobiť tento týždeň: Vyskúšajte tehotenskú jogu alebo iné cvičenie počas tehotenstva: je to dobré pre vás aj pre vaše dieťa.

Naposledy zmenené pondelok, 22 október 2012 20:01

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.