utorok, 24 február 2015 19:42

Prečo je pre tehotné ženy dobrý orgazmus

Napísal(a) Parents.com

Prinášame vám presvedčivé dôvody, prečo mať pri sexe počas tehotenstva orgazmus! Dobrá správa, pre mamičky: u väčšiny tehotných žien je možné zažiť počas tehotenstva väčší orgazmus ako inokedy. A môže byť úžasný z mnohých dôvodov.

Mať sex počas tehotenstva "je dobré pre vaše telo, vašu image, srdcovú frekvenciu, váš vzťah," hovorí sexuológ a najpredávanejší autor Lou Paget, ktorého kniha Hot Mamas splnomocňuje matky nevzdávať sa sexuálneho života počas tehotenstva. "Výhody sú rovnaké, ako keď nie si tehotná. A ešte niečo naviac."

Obavy a mýty môžu viesť niektoré ženy k tomu, že váhajú a obávajú sa sexuálneho styku a aj vyvrcholenia. Ale ak váš lekár uistil, že vaše tehotenstvo je normálne - nie ste v ohrození pre predčasný pôrod a nemáte niektoré ďalšie komplikácií v tehotenstve - neexistuje žiadny dôvod, prečo by ste nemali mať sex počas tehotenstva. V skutočnosti, existujú minimálne štyri závažné dôvody, prečo zažiť orgazmus ešte dnes večer.

Dôvod č. 1: Vaše orgazmy môžu byť väčšie: "Počul som, koľko žien si praje, aby mohli mať zase tehotenský orgazmus, pretože bol silnejší," hovorí Paget. Niektoré ženy majú v čase tehotenstva prvýkrát aj viac orgazmov za sebou. Telo je oveľa citlivejšie a nemusíte mať obavy z nečakaného tehotenstva. Vaše pocity sú pravdepodobne zvýšené, pretože pohlavné orgány a panvová oblasť sú preplnené krvou, a tým dochádza k prehĺbeniu všetkých druhov stimulácie.

Dôvod č. 2: Opojný kokteil hormónov: V The Journal of Sexual Medicine sa uvádza, že asi 40 percent žien chcelo mať viac sexu počas tehotenstva, ako mali pred tým, než boli tehotné. Opojný koktail hormónov - estrogénu a progesterónu (a dokonca aj testosterónu, v priebehu druhého trimestra) - spôsobujú zmeny tela, ktoré hovoria áno, chcem viac sexu: Prsia sú väčšie a bradavky sú citlivejšie, je tu väčší energizujúci prietok krvi do panvovej oblasti, a budete pravdepodobne viac vlhá. Vaše nové krivky môžu tiež znamenať, že sa budete cítiť viac sexy, a, samozrejme, nie je potrebné používať žiadnu ochranu.

Dôvod č. 3: Budete menej v strese: "Orgazmus spôsobuje vyplavenie adrenalínu, čo prináša príjemné uvoľnenie napätia," hovorí Ari Brown, MD, pediater a autor knihy Očakávanie. Štúdie ukazujú, že sex môže pomôcť znížiť krvný tlak, navodzuje pocit spokojnosti, a môže dokonca znížiť riziko srdcového infarktu. "Sex je relaxačný, takže vám pomôže lepšie zaspať," povedal. 

Dôvod č. 4: Sex udržuje pri živote váš ​​vzťah: "Z rodinného hľadiska, je vždy dobré spojiť sa so svojim partnerom tým najintímnejším spôsobom," hovorí Dr. Brown. Nielen, že obnovíte pocit normálnosti v inak búrlivej fáze svojho života, ale doslova, chemicky, vám prináša bližšie, vďaka uvoľňovaniu oxytocínu, tzv hormónu šťastia. Štúdie preukázali, že oxytocín zvyšuje citovú väzbu a robí nás viac súcitnejšími, milšími a dôverčivými - to sú všetko stavebné bloky pevného vzťahu.

Zdroj: 2014 Meredith Corporation

Naposledy zmenené štvrtok, 19 marec 2015 08:33


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.