piatok, 19 máj 2017 06:34

Alternatívna mama svoje dieťa úplne vyhladovala

Napísal(a)

Čo sa stane, keď sa matka rozhodne, že bude svoje dieťa kŕmiť výlučne rastlinným mliekom? Ak si myslíte, že následky môžu byť priam katastrofálne, nie ste od pravdy až tak ďaleko...

S alternatívou to netreba preháňať. Rovnako to bolo aj v prípade jednej matky, ktorá sa rozhodla, že jej dieťatko jednoducho nepatrí k cicavcom. Keďže nedojčila a bojkotovala výrobcov umelých mliek, rozhodla sa naozaj k radikálnemu (a životu nebezpečnému) kroku. 

Nezvyčajný párik rodičov pochádzal z Belgicka. Obaja boli radikálnymi zástancami vegetariánstva a v rovnakom duchu sa rozhodli vychovávať aj svoje dieťa. Chlapčekova Lucasa kŕmili výlučne rastlinným mliekom, ktoré sa vyznačuje absenciou gluténu aj laktózy. Asi úplne zabudli, že patríme medzi cicavcov. Lukasovo "najobľúbenejšie" mlieko bolo z quinoi. Chlapček však veľmi strádal, ako sedemmesačný vážil necelé štyri kilá, teda približne polovicu z preimernej hmotnosti svojich rovesníkov. Lucas však svojský spôsob stravovania neprežil, zomrel 6. júna 2014. 

Aj napriek tomu, že rodičia videli, v akom je stave, brali to ako normálnu vec a ani nepomysleli na to, že vy vyhľadali lekársku pomoc. Pitva však ukázala, že chlapček bol silno dehydrovaný a mal úplne prázdny žalúdok. 

Hlúposť Lucasovych rodičov však nemá hraníc. Podľa slov prokurátora rodičia bez akýchkoľvek medicínskych vlastnosti stanovili, že chlapček má intoleranciu na glutén a alergiu na laktózu. Niekde očividne zlyhal celý systém, pretože malý chlapček nechodil na žiadne povinné kontroly, ani rodinu nenavštívila sociálna pracovníčka. Keď bolo najhoršie, rodičia sa vybrali za homeopatom, ktorý sídlil na inom konci krajiny, miesto toho, aby s ním utekali do najbližšej ambulancie. Otec Lucasa však tvrdí: "Nešli sme s Lucasom ku doktorovi, pretože sme si na ňom nikdy nevšimli nič nezvyčajné." Jeho mama zas tvrdí, že nikdy nechceli úmyselne uškodiť svojmu synovi. 

Rodičia si však celý život môžu spytovať svedomie, či im tá "alternatíva" naozaj stála za smrť syna.

Zdroj: independent.co.uk

Naposledy zmenené piatok, 19 máj 2017 07:25


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.