sobota, 04 marec 2017 21:01

Kvôli žene som obetoval kariéru. A nebolo to ľahké rozhodnutie!

Napísal(a) Zuna

To je priznanie muža, ktorý sa rozhodol porušiť tradičné stereotypy a uprednostnil rodinu pred kariérou. Ostal doma, zatiaľ čo sa jeho manželka vrátila do práce. Čo ho k tomu viedlo, aby ostal na „otcovskej“ dovolenke?

Otecko hovorí, že sa nikdy nezamýšľal nad tým, že by to mohlo byť inak. Svojho otca si takmer nepamätal, pretože drel od rána do večera, a aj on si myslel, že tak to má byť. Mama bola k dispozícii deťom, menila zamestnania len preto, aby mohla skĺbiť rodinu. Jej kariéra bola dôležitejšia, než manželova.

Matthew sa tak vtĺkalo do podvedomia, že len finančne zabezpečená rodina ho urobí šťastným. Všetko však vypálilo inak.

Keď sa im narodilo prvé dieťa, Matthew mal skvele našliapnutú kariéru v technologickej spoločnosti. Svoju ženu Liz, ani dieťa takmer nevidel. Myslel si, že je to normálne, veď treba myslieť na finančnú budúcnosť.

Nakoniec sa aj Liz rozhodla vrátiť do pracovného procesu, čo znamenalo „lepenie“ starostlivosti o 10-mesačné bábätko. Súkromné jasle, ktoré v mieste ich bydliska stáli neuveriteľných 1 700 dolárov mesačne, neprichádzali do úvahy. Nakoniec padlo jasné a jednoduché rozhodnutie. Matthew ostane doma.

Rozhodnutie prebrali z každej strany a keďže manželkina práca priniesla do rozpočtu viac peňazí, manžel jej umožnil venovať sa naplno dieťaťu.

Prvé týždne boli priam devastačné. Dieťa sa stále dojčilo a bolo problematické zladiť všetky „pracovné úlohy“ okolo dojčaťa. Nakoniec to ustál. Začal chodiť do materských centier, i keď tam bol častokrát jediným mužom s kočíkom. Otcovstvo naplno ho však zmenilo k pozitívnejším smerom.

Dnes to berie ako česť. S manželkou sa postarali o ďalšie dve deti. Medzi druhým a tretím si aj Matthew odskočil na pár mesiacov do práce, aby sa trošku zrekreoval.

Vraví, že otcovstvo na plný úväzok nie je pre každého muža, ale je to skúsenosť na nezaplatenie. A vraj to neskutočne utužilo jeho vzťah s manželkou. Už vie, čo to je byť rodičom.

A čo vy? Dokázali by ste na takýto „job“ nalomiť svojho muža?

 

Foto: freeimages.com Zdroj: romper.com

Naposledy zmenené nedeľa, 05 marec 2017 10:53


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Ako zaradiť tekutiny do detského jedálnička

Ako zaradiť tekutiny do detsk…

Dôsledky nedostatočného príjmu tekutín poznáme sami na sebe. Bolesť hlavy, nízky tlak, problémy s obličkami a hromadenie...

Prev Next