utorok, 16 jún 2015 10:07

Ako na angličtinu? Skúste Mortimer English Club

Napísal(a)

Učiť sa angličtinu, či iný cudzí jazyk nemusí byť uzívaná nuda. V Mortimer English Club výučba prebieha tak, že školené lektorky spoločne s deťmi imitujú učenie sa materinskému jazyku.

"Všetko, čo hovoríme, zároveň robíme. Čo pomenujeme, na to si aj siahneme. Angličtina je malým študentom podávaná "všetkými zmyslami" a tak je aj prijímaná. Je to zábava, ale hlavne intenzívna výučba, ktorú však deti ani nevnímajú!"

Metodika Mortimer English Club bola vyvinutá pred viac ako dvadsiatimi rokmi v Nemecku a odvtedy sa Mortimerove anglické kluby stále rozrastajú. "Dnes ich je možné nájsť v takmer dvadsiatich krajinách sveta a od roku 2009 fungujú aj v Českej republike, teraz už na dvadsiatich miestach," hovorí Iva Jonášová, ktorá má rozvoj systému v Českej republike na starosti.

Mortimer English Club používa vlastné, krásne výučbové materiály a pomôcky. Každý malý študent dostane vlastnú taštičku, v ktorej má knižky, omaľovánky a CD: teda všetko, čo pre svoj kurz potrebuje.

Výučba prebieha len v anglickom jazyku, a to od začiatku do konca lekcie. Špeciálne školený lektor k slovenčine prejde len v momente, kedy musí malým deťom vysvetliť pravidlá novej hry. Aktivity sa počas lekcie striedajú tak, aby deti stále lektora sledovali a udržali si po celý čas výučby pozornosť. Tým, že sú zapájané do všetkých činností a hier, postupne strácajú ostych a začínajú reagovať na slová a pokyny v angličtine.

Kurzy na seba nadväzujú a ako sa rozširuje slovná zásoba a znalosti malých študentov, prichádza aj gramatika, čítanie i písanie. S Mortimerom sa deti môžu učiť anglicky dlhé roky a svoje "štúdium" zakončiť jednou zo skúšok pre deti od Cambridge University. Tie sú najlepším dôkazom toho, že metodika Mortimer English Club je kvalitná a účinná.

Naposledy zmenené piatok, 31 júl 2015 22:39


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.