štvrtok, 31 január 2019 18:36

Oslávte koniec školského roka s porciou zábavy!

Napísal(a)

Prišiel koniec školského polroka a vy si lámete hlavu nad tým čím odmeniť vašich usilovných školáčikov? Spoločne strávený deň poteší každé dieťa. Prinášame vám pár tipov, vďaka ktorým aj doma zažijete poriadnu porciu rodinnej zábavy.    

1. Deti zbožňujú vytvárať rôzne zákutia, kam sa dospelí nezmestia, či majú „zákaz vstupu“. Určite preto ocenia stavanie pevnosti. Potrebujete k tomu gauč, nejaké deky, prípadne plachty, vankúše a stoličky. A keď im v bunkri pustíte napríklad rozprávku, budú nadšené.

2. Písmenká. Jednoduchá hra, ku ktorej potrebujete akurát poznať abecedu a stopky. V tejto hre majú deti v každom kole presne päť minút na to, aby doniesli predmety začínajúce na dané písmeno na vopred určené miesto.  Vyhráva ten, kto nájde najviac vecí. Čo všetko u vás doma začína napríklad na písmeno CH? Chrumky, chrumkavá dobrota, Cheetos, chlieb, chuchvalec?

3. Hra na popolušku Pri tejto hre Vám postačí niekoľko misiek a jeden balík Cheetos Mix-Ups. Ten totiž obsahuje rovno pochúťku troch tvarov a troch príchutí. Vybrať si navyše môžete z dvoch variantov - Cheetos Mix-Ups Mega Fun a Cheetos Mix-Ups Street Food. Cieľom je roztriediť všetky chute kukuričných chrumiek. Ak nechcete, aby to mali deti také jednoduché, použite paličky na jedenie. Najväčším problémom však bude odolať a nepustiť sa do jedenia už v priebehu hry.

4. Trošku predprípravy vyžaduje hra, pri ktorej budete hádať povolanie. Nachystajte si niekoľko papierikov (ktoré pred tým deťom neukážete) a na tie napíšete rôzne povolania. Každý si vylosuje jeden lístoček a musí znázorniť povolanie pomocou pantomímy. Ostatní hádajú.

5. Skúšali ste niekedy s deťmi maľovanie na tvár? Určite áno. A čo tak maľovanie na tvár so svietiacimi farbami? Tento bláznivý nápad si určite zamilujú. Potrebujete k tomu iba farby svietiace po tme, ktoré sú bezpečné pre kožu. Nezabudnite, že maľovať môžete aj na ostatné časti tela, nie iba na tvár! Až namaľujete svoje ratolesti, zhasnite svetlá, rozsvieťte pár bateriek a šou sa môže začať! Schovávačka so svetielkujúcimi deckami dostane úplne iné rozmery! :-) 

 

Naposledy zmenené sobota, 02 február 2019 18:40


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next