štvrtok, 13 júl 2017 15:25

Hypnopôrod. Bezbolestný pôrod nie je utópia

Napísal(a) Zuna

Viete si predstaviť, že by ste na svojich krížoch nemuseli niesť bremeno pramatky Evy a mohli by ste rodiť takmer bez bolesti? Ak vám to znie ako úplná fantasmagória, zastavte sa. Skutočne je to reálne. Hypnopôrod, metóda bezbolestného pôrodu, skutočne funguje. Presvedčila sa o tom už nejedna mamička!

Kto hľadá, ten nájde. A presne tak to bolo aj v prípade Američanky Marie Monganovej, ktorá mala za sebou traumatický pôrod.Šesťdesiate roky minulého storočia neboli pre pôrod v Amerike priveľmi priaznivé. Väčšina žien si z pôrodu odniesla neskutočnú traumu. O podpore bondingu, vzťahovej väzbe či iných naoko bežných súčastí pôrodu mohli len snívať. A tak milá Marie začala seriózne skúmať, či by sa predsa len nedala "obísť" pôrodná bolesť. Vychádzala z toho, že aj Homo sapiens je predsa len živočích. Keď pôrod bez väčších problémov zvládnu cicavce, prečo by mala byť žena práve výnimkou? Marie vnímala pôrod ako niečo prirodzené, čoho by sme sa v žiadnom prípade nemali strachovať. Postupom času vyvinula systém, ktorý sa teší čoraz väčšej obľube, a ktorí sa začína stretávať aj s pochopením lekárov. 

Keď zmeníte svoj pohľad na pôrod, celý pôrod sa zmení.

Metóda hypnopôrodu vychádza z presvedčenia, ktoré naozaj funguje aj v praxi. Ak pochopíme, že pokiaľ sme počas pôrodu uvoľnené a dôverujeme múdrosti matky prírody, pôrod prestane byť peklom na zemi. Stačí sa uvoľniť a dôverovať svojmu telu, celej bytosti a svalom, ktoré sú zapojené do celého procesu. Prostredníctvom kurzu hypnopôrodu sa môžete naučiť niekoľko relaxačných techník, ktoré vám pomôžu prejsť pôrodom. Úspešné absolventky, ktoré si nevedia vynachváliť túto skúsenosť, sú toho dôkazom. 

Ak neveríte, že to môže fungovať, pozrite si nasledujúce video: 

Aký máte názor na túto metódu? Vyskúšali by ste si ju na vlastnej koži? Ak máte náhodou skúsenosti s hypnopôrodom, budeme radi, ak sa s nami podelíte o vaše skúsenosti!

 

Naposledy zmenené piatok, 14 júl 2017 12:05


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom