nedeľa, 16 apríl 2017 06:45

Tieto 3 veci o sekcii by mal vedieť každý z nás

Napísal(a) Zuna

Cisársky rez, odborne sekcia. Mnohé z tých žien, ktoré rodili fyziologicky, sa vyjadrili, že by za túto možnosť dali modré z neba.Je to však naozaj tak?

Byť matkou v žiadnej dobe nebolo úplne jednoduché. Toto životné rozhodnutie so sebou prináša obrovské množstvo zodpovednosti, ústupkov, obety, no i obrovskú odmenu. Portál Bright Side upozorňuje ženy, aby sa nehanbili za “znamenie svojho šťastia.” Čo by sme si však mali uvedomiť o tomto operačnom zákroku?

Ženy, ktoré jej čelia, v skutočnosti podstupujú vážny chirurgický zákrok

Nie je to tak, ako to na prvý pohľad vyzerá. Niektorí si myslia, že vám bábätko môžu vybrať z bruška už na vrátnici. Síce je cisársky rez považovaný za rutinný postup, je to pomerne veľká operácia. A nesie so sebou riziko ako aj  pre matku, tak aj pre dieťa. Okrem toho len zriedkakedy môže byť pri pôrode otec bábätka či iný rodinný príslušník. Ženy sú tak odkázané na samotu, desivé myšlienky vo svojej hlave a chýba im tak podpora.

Jediné, na čo sa môžu spoľahnúť, je ich vnútorná sila.

Neviete, či je všetko v poriadku, až pokiaľ vás neodvezú z operačnej sály

V takýchto prípadoch riziko nekončí narodením dieťatka. Ako pri každej operácii i tú platí: Doktori nevedia s istotou povedať, či je všetko v poriadku, až pokiaľ neodznejú účinky anestézy. A o tom veľa ľudí netuší. Ak si žena zvolí spinálnu anestézu, necíti síce bolesť, ale je pri vedomí. cíti tlak, cíti že sa niečo deje. Je to nepríjemný pocit a niektoré maminky môžu mať z toho traumu. Ale ten výsledok za to určite stojí. 

 

Po sekcii je zotavovanie oveľa náročnejšie

Bolesť po cisárskom reze je naozaj dosť silná. A predstavte si, že s touto bolesťou ste nútené vstať z postele a starať sa o bábätko. Upevní to však vašu vôľu, pretože mama je schopná pre dieťa všetko obetovať. No keď sa vráti s pôrodnice domov, mala by jej byť rodina veľmi nápomocná. Takže varenie, pranie a upratovanie by malo byť na pleciach niekoho z rodiny.

 

Foto: pixabay.com | Zdroj: brightside.me

Naposledy zmenené nedeľa, 16 apríl 2017 07:11


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom