piatok, 17 apríl 2009 20:08

Plodnosť ženy klesá s vekom

Napísal(a) prerodicov

Schopnosť počať dieťa závisí aj od veku budúcich rodičov. Čím sú rodičia starší, tým menšiu majú šancu priviesť na svet dieťatko. Doposiaľ sa vo všeobecnosti usudzovalo, že plodnosť začína klesať po štyridsiatke. Vedci však zistili, že touto hranicou je v prípade žien už vek 30 rokov.

V časoch, keď ženy odkladajú tehotenstvo na čoraz neskôr (mnohé začínajú túžiť po bábätku práve krátko po tridsiatke), sa tak šance otehotnieť väčšine žien znižujú.

Podľa prepočtov je pravdepodobnosť, že zdravá žena otehotnie so zdravým mužom pri pravidelnom pohlavnom styku trikrát týždenne približne 20 percentná u ženy do 25 rokov, a 16 percentná u ženy vo veku od 25 do 35 rokov. Po tomto veku sa šanca ženy otehotnieť rapídne znižuje.
Ženy vo veku 19-26 rokov majú v priebehu cyklu dvojnásobne väčšiu šancu otehotnieť, ako ženy od 35 do 39 rokov.

Neodkladali teda narodenie svojich detí na neskoršiu dobu. S postupujúcim vekom totiž klesajú aj šance na umelé oplodnenie. Podľa gynekológov končí plodnosť ženy zhruba desať rokov pred poslednou menštruáciou.

 

Naposledy zmenené piatok, 18 máj 2012 13:39


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next