×

Výstrahy

JUser: :_load: Nemôžem načítať používateľa s ID: 326

Plánujeme dieťa |#c874a5

pondelok, 06 september 2021 16:44

Endometrióza a tehotenstvo

Na všetky otázky, ktoré potrebujete o endometrióze vedieť, ak ju máte a plánujete v budúcnosti prvé alebo ďalšie dieťatko, odpovedá MUDr. Peter Harbulák, vedúci lekár bratislavského centra pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu, GYN-FIV.

Asi preto, že spermie prirodzene opúšťajú mužské telo, že ich odber je omnoho jednoduchší a nevyžaduje si hormonálne preparáty ani operáciu, darovanie spermií pokladáme za samozrejmú a nekomplikovanú záležitosť. O darovaní ženských vajíčok sa už hovorí menej. Ich darkýň nie je toľko ako darcov spermií, pritom reprodukčná medicína potrebuje ženské bunky rovnako naliehavo ako tie mužské. Vedeli ste prečo?   

pondelok, 10 december 2018 13:10

Pomohli otehotnieť viac ako 4000 mamičkám!

Odborné pracovisko pre liečbu gynekologických problémov a pre liečbu neplodnosti, GYN-FIV, oslavuje. Počas svojej existencie vyriešilo mnoho náročných prípadov a pomohlo otehotnieť mamičkám, ktoré priviedli na svet už viac ako 4000 bábätiek. Hŕstka Slovákov napreduje vďaka špičkovej technike a chuti neustále sa vzdelávať. 

pondelok, 02 júl 2018 13:13

Ako otehotnieť, rady ako byť tehotná

Nielen na Slovensku, ale aj vo svete, stúpa počet párov, ktorým sa nedarí otehotnieť. Tých potom často trápi jediná otázka: Ako otehotnieť? Často sa tejto túžbe podriaďuje celý život neplodných párov a za zrodenie potomka sú ochotní podstúpiť aj náročné vyšetrenia či umelé oplodnenie. Čo robiť, aby ste svoje šance na otehotnenie zvýšili? 

"Načo ešte čakáte?" túto otázku si vypočuje nejedna žena, ktorá má vek na dieťa, no stále netlačí kočík pred sebou. Pár uverejnil fotografiu, ktorá ukazuje, aká tŕnistá môže byť cesta za dieťaťom...

štvrtok, 30 marec 2017 12:24

10 spôsobov, ako naštartovať plodnosť

Aj vy túžobne hľadíte na malé bábätká? Pri pohľade na tehuľku s vám tisnú slzy do očí? Prinášame vám zopár skvelých tipov, ktoré vám môžu naštartovať plodnosť!

Sexujete len kvôli tomu, že sa snažíte otehotnieť? Nerobíte dobre! Pozrite si, ktorých chýb by ste sa mali vyvarovať, ak sa snažíte počať dieťa. 

Dlho som netušila, že nejaká tabletka po existuje, kým ju nezačala kamarátka zháňať. "Vieš, to je taká tabletka, že ak máš styk a praskne vám napríklad kondóm, alebo on si nedá pozor, lebo je povedzme opitý, tak si ju môžeš do 2-3 dní po styku dať a neotehotenieš," vysvetľovala mi. Tak som sa pustila niečo viac o tejto tabletke zisťovať.  

Vedeli ste, že žena je schopná oplodnenia len zhruba 18 hodín počas cyklu? Potenciálna možnosť otehotnenia trvá len asi šesť dní počas cyklu. A keďže len zhruba desať percent žien má pravidelný 28-dňový cyklu, môže byť ťažké sa do týchto dní "strafiť", ak plánujete dieťatko.

Embryoskop (EmbryoScopeTM) je najmodernejší typ inkubátora, ktorý dokáže nahradiť telo matky počas úplne prvých dní vývoja embrya. Vynašli ho Dáni a v súčasnej dobe predstavuje nenahraditeľného pomocníka pri riešení neplodnosti. Dobrou správou je, že embryoskop máme i my!

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom