×

Výstrahy

JUser: :_load: Nemôžem načítať používateľa s ID: 326

Odborné pracovisko pre liečbu gynekologických problémov a pre liečbu neplodnosti, GYN-FIV, oslavuje. Počas svojej existencie vyriešilo mnoho náročných prípadov a pomohlo otehotnieť mamičkám, ktoré priviedli na svet už viac ako 4000 bábätiek. Hŕstka Slovákov napreduje vďaka špičkovej technike a chuti neustále sa vzdelávať. 

Nielen na Slovensku, ale aj vo svete, stúpa počet párov, ktorým sa nedarí otehotnieť. Tých potom často trápi jediná otázka: Ako otehotnieť? Často sa tejto túžbe podriaďuje celý život neplodných párov a za zrodenie potomka sú ochotní podstúpiť aj náročné vyšetrenia či umelé oplodnenie. Čo robiť, aby ste svoje šance na otehotnenie zvýšili? 

"Načo ešte čakáte?" túto otázku si vypočuje nejedna žena, ktorá má vek na dieťa, no stále netlačí kočík pred sebou. Pár uverejnil fotografiu, ktorá ukazuje, aká tŕnistá môže byť cesta za dieťaťom...

Aj vy túžobne hľadíte na malé bábätká? Pri pohľade na tehuľku s vám tisnú slzy do očí? Prinášame vám zopár skvelých tipov, ktoré vám môžu naštartovať plodnosť!

Sexujete len kvôli tomu, že sa snažíte otehotnieť? Nerobíte dobre! Pozrite si, ktorých chýb by ste sa mali vyvarovať, ak sa snažíte počať dieťa. 

Dlho som netušila, že nejaká tabletka po existuje, kým ju nezačala kamarátka zháňať. "Vieš, to je taká tabletka, že ak máš styk a praskne vám napríklad kondóm, alebo on si nedá pozor, lebo je povedzme opitý, tak si ju môžeš do 2-3 dní po styku dať a neotehotenieš," vysvetľovala mi. Tak som sa pustila niečo viac o tejto tabletke zisťovať.  

Vedeli ste, že žena je schopná oplodnenia len zhruba 18 hodín počas cyklu? Potenciálna možnosť otehotnenia trvá len asi šesť dní počas cyklu. A keďže len zhruba desať percent žien má pravidelný 28-dňový cyklu, môže byť ťažké sa do týchto dní "strafiť", ak plánujete dieťatko.

Embryoskop (EmbryoScopeTM) je najmodernejší typ inkubátora, ktorý dokáže nahradiť telo matky počas úplne prvých dní vývoja embrya. Vynašli ho Dáni a v súčasnej dobe predstavuje nenahraditeľného pomocníka pri riešení neplodnosti. Dobrou správou je, že embryoskop máme i my!

V súčasnosti má približne 40 % mužov problémy s kvalitou spermií a podľa odborníkov tento podiel neustále narastá. Medzi najčastejšie faktory, ktoré ovplyvňujú kvalitu spermií, sa radí nadmerné užívanie liekov, ochorenie štítnej žľazy alebo cukrovka.

 

Priberiete počas užívania hormonálnej antikoncepcie na váhe? Spôsobuje jej užívanie rakovinu? Môžete z nej mať depresie alebo kŕčové žily? Aké sú mýty a fakty o hormonálnej ochrane pred neželaným tehotenstvom? Prečítajte si…

Strana 1 z 3

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.