Tvoríme: batikované vajíčka

Aj tento rok pre vás prinášame zaujímavé tipy, ako pripraviť s deťmi peknú veľkonočnú výzdobu. Tentokrát sme pre vás v spolupráci s časopisom Nápadník pripravili zaujímavé batikované vajíčka a veľkonočných zajkov z plste.

 

1. Batikované vajíčka

Potrebujeme: biely „výduštek“ z vajíčka alebo biele varené vajíčko, lístky, červené a žlté cibuľové šupky, silonovú ponožku, pevnú nitku, nožnice, hrnček, ihlu a ozdobnú niť na zavesenie.

Výduštek obaľujeme lístkami tak, že ich omotávame nitkou. Dôležité je, aby na škrupinke držali pevne. Nakoniec nitku viackrát omotáme a odstrihneme. Vajíčko vložíme do tenkej silónovej ponožky.

V hrnčeku uvaríme cibuľové šupky a vložíme doň vajíčko v ponožke. Výduštek je prázdny, a teda kým cez dierky nenasaje vodu, vypláva na povrch. Do vody ho musíme opatrne zatláčať. Varíme približne 10 - 15 minút.

Zafarbený výduštek alebo vajíčko vyložíme na tanierik, odmotáme lístky a necháme vychladnúť. Môžeme ich podľa vlastnej fantázie domaľovať fixkou - čím zvýrazníme lístky

 

 Zdroj a foto: Nápadník.sk.

Ďalšie dobré rady nájdete v časopise Nápadník, ktorý vychádza 6-krát ročne, a ktorý si môžete objednať tu: OBJEDNÁVKY

Naposledy zmenené sobota, 14 júl 2012 18:09

Zdieľajte článok

Viac z tejto kategórie: Veľkonoční plstení zajkovia »

Autor

AdamNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.