Uvariť vajcia v cibuľovej šupke a potom na ne niečo nalepiť alebo namaľovať už v dnešnej dobe nestačí. V posledných rokoch letia trendy veľkonočné vajíčka z perníka, ktoré sú nádherne a bohato zdobené. Prinášame vám niekoľko tipov, ako na to. A ak nie ste manuálne až tak zručná, vždy sa dajú objednať u šikovných ženičiek, ktoré ich ponúkajú na faceboooku - samozrejme, v predstihu, veď ich výroba čosi trvá. 

Sú jemné, sú krásne, sú čipkované - nielenže vyzerajú priam na zjedenie, oni sa dajú aj zjesť! Reč je o tohtoročnom hite Veľknočných sviatkov - medovníkových vajíčkach. Človek by až neveril, aké nááádherné kreácie sa dajú vytvoriť s troškou fantázie a šikovnými rukami.

Retro je štýl, ktorý je dnes in. Vintage obrázky, stolíky, doplnky, zažívajú druhý dych a oteplia každú domácnosť. A keďže sa blíži Veľká noc, čo takto si vyrobiť vlastné retro veľkonočné vajčíka s jemnou čipkou a ružičkami? Návod, ako na to, nájdete vo fotopostupe nižšie:

Veľkonočný zajačik z papiera ako pekná veľkonočná dekorácia dodá vašej domácnosti veľkonočnú atmosféru. Obzvlášť ak si veľkonočného zajačika z papiera vyrobíte sami vyrobíte, trebárs aj s deťmi. Pletenie z papiera nie je pre mnohé z vás iste neznámy pojem, použijeme techniku ​​krúteného pletenia.

Tento veľkonočný návod na výrobu veľkonočného vajíčka pleteného z papiera ocenia najmä tí, ktorí majú šikovné ruky a na pôsobivú veľkonočnú výzdobu nedajú dopustiť. Na výrobu veľkonočného vajíčka pleteného z papiera použijeme techniku ​​krúteného pletenia.

Vajce je symbol zrodu nového života, preto sa spája s veľkonočnými sviatkami, kedy sa prebúdza príroda a liahnu sa kuriatka, káčatká, húsatká, teda sa rodí nový žvot. Kraslica  - vyzdobená vaječná škrupina - je symbolom plodnosti a nového života.

Veľká noc sa pomaly ale isto blíži. Ak sa chystáte s deťmi pripraviť veľkonočnú výzdobu, skúste s nimi vytvoriť veľkonočné kuriatko alebo makové vajíčka. Krásne tvorenie s najmenšími.  Len je potom trochu neporiadok :-)

Krásni zajačikovia, ktorými ozdobíte veľkonočný stôl. Potrebujeme: polystyrénové vajíčko, nespradenú ovčiu vlnu oranžovej a žltej farby (česanec), nožnice, horúcu vodu, mydlo, záclonu, ihlu, niť, lep.

Aj tento rok pre vás prinášame zaujímavé tipy, ako pripraviť s deťmi peknú veľkonočnú výzdobu. Tentokrát sme pre vás v spolupráci s časopisom Nápadník pripravili zaujímavé batikované vajíčka a veľkonočných zajkov z plste.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.