Korálkujeme vianočné ozdoby

Máte radi ručné práce? A chcete mať na Vianoce skutočne krásne, domácky robené ozdoby? Čo takto si ich "vykorálkovať"? Romantické srdce či hviezda z korálok nádherne vyzdobia váš stromček. 

Do práce môžete zatiahnuť aj deti - môžu vám pomôcť s prípravou srdiečka alebo hviezdičky a korálky už našijete sama.

Potrebujete: červenú alebo zlatú látku (hrubšiu, môže byť aj filc), ihlu, niť, korálky, molitan alebo inú hmotu na plnenie ozdôb, hrubý papier (výkres), ceruzka.

Postup: Z papiera vystrihnite model hviezdy alebo srdca skutočnej veľkosti. Položte papier na látku a vystrihnete 1 cm od okraja papierového modelu (slúži na zahnutie a zašitie). Vianočnú ozdobu zošite z vnútornej strany, ale na hornej strane nechajte voľné miesto (viď foto), kadiaľ ozdobu prevrátite a naplníte molitánom. Po naplnení zošite z vonkajšej strany, ale vnútorným stehom, aby nebolo stehy veľmi vidieť.

zadny-stehNásledne prišívajte jednu po druhej korálky, najlepšie zadným stehom (viď na obrázku). Použiť môžete jednofarebné korálky (zlaté, červené, strieborné), alebo napr. v rôznych odtieňoch základnej farby.

Vami vytvorenou ozdobou dodáte stromčeku umelecký štýl, a navyše ňou môžete potešiť vašich blízkych. 

Držíme palce!

Zdieľajte článok

Označené v
Viac z tejto kategórie: « Srdiečko z korálokNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.