Náhrdelník - motanica z červených korálok

Snívate o rozkošnom nežnom náhrdelníku, ktorý vyzdvihne vašu ženskosť, ale je pre vás príliš finančne náročný? Vyskúšajte si urobiť tzv. motanicu z koráliek - technika nie je náročná a výsledok stojí naozaj za to! Za taký krásny náhrdelník by sa nemuseli hanbiť ani značkové predajne..

1. Najskôr si pripravte korálky do misiek. Zoraďte rôzne druhy, farby a odtiene podľa toho, ako budú nadväzovať. Niť si odstrihnite asi raz tak dlhú, ako chcete mať náhrdelník ( tzn. na 50 cm asi 1m). Na koniec nite priviažte ihlu.
2. Korálky začnite naväzovať asi 10 cm od konca takto: Poslednú korálku v rade naviažte 10 cm od konca. Tak vytvorte podľa veľkosti korálkov potrebný počet radov. Pokiaľ tvoríte z väčších koráliek stačia 4 rady, pokiaľ z menších - 6 až 12 radov.
3. Hotové rady zrovnajte vedľa seba a všetky konce z jednej a potom z druhej strany zviažte dohromady.
   4. Potom všetky konce prevlečte kalotou (spojovací prvok medzi šperkom a zapínaním. Na polovicu koncov navlečte malú korálku a konce s korálkami zviažte s koncami bez. Urobte minimálne 3 uzlíky, na ktoré potom kvapnite sekundové lepidlo a zavrite kalotu. Na koniec pripevnite zapínanie.
  

A teraz už zostáva akurát vám popriať veľa radosti z tvorivej práce. :-)

Uverejnené so súhlasom http://koralky.pokladnicka.cz/

Naposledy zmenené nedeľa, 15 júl 2012 10:41

Zdieľajte článok

Označené vNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.