utorok, 23 júl 2013 15:08

Vyskúšali sme za vás: službu Vardoma.sk

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Vyskúšali sme za vás: službu Vardoma.sk Vardoma.sk

Trápi vás, čo každý deň pre svoju rodinu navariť? Strácate inšpiráciu, nechce sa vám stále nakupovať , zháňať vhodné ingrediencie? Od toho vás chce odbremeniť nová služba – Vardoma.sk

Box vardoma si môžete objednať jednoducho online. Box obsahuje recepty na uvarenie troch chutných a vyvážených jedál týždenne a príslušné suroviny v správnom množstve. Stačí ak si vyberiete počet osôb, pre ktoré chcete variť- buď pre jednu, dve alebo štyri osoby. Okrem toho máte na výber medzi klasickým a vegetariánskym boxom. Pri službe vardoma sa jedná o pravidelné dodávky, ktoré môžete využívať každý týždeň alebo každé 2 týždne, pritom však nie ste viazaný a službu môžete kedykoľvek pozastaviť alebo zrušiť.

Ako to funguje?

Službu sme jednoducho vyskúšali za vás. Objednali sme si jeden box Vardoma pre štyri osoby. V rámci Objednať sme našli tri možnosti – objednať Singlebox pre jedného, Box pre dvoch, alebo box pre 4-5 osôb. Keďže naša rodina má 4 členov, klikli sme pre objednávku posledného boxu v hodnote 62 eur. Následne sme sa pokúsili vybrať tri recepty z ponuky piatich na tento týždeň. Avšak počítač nám automaticky označil prvé tri recepty a nedalo sa s nimi pohnúť. „Na stránke bolo napísané - vyberte počet receptov, ale pritom sa nedalo nič vybrať, lebo na stránke už boli vyplnené že 3. Navyše, keď na tie 3 kliknete, označí vám prvé tri z piatich, pričom by ste si možno chceli vybrať druhé tri alebo posledné tri. Tomuto jedinému som na stránke nerozumela,“ hovorí Soňa Rebrová, šéfredaktorka portálu Rodičom.sk

Tak teda povinne – nasilu označila prvé tri recepty a box objednala. Ako sme sa neskôr dozvedeli, recepty tvoria priamo šéfkuchári z Vardoma.sk tak, aby každý týždeň bolo iné jedlo a neopakovalo sa, preto výber receptov nie je možný – všetci dostávajú každý týždeň rovnaké Vardoma boxy. Pre objednávku bolo potrebné zadať údaje z platobnej karty, adresu doručenia, pravidelnosť doručovania (každý týždeň alebo každé dva). To nám išlo úplne bez problém. Bola streda, takže nás informovali mailom, že zásielka bude doručená budúci pondelok medzi 18.00 a 20.00 hodinou večer.

Ja som sa šla v pondelok večer korčulovať, manžel doma pozeral správy, keď zrazu niekto zvoní. Myslel si, že sa vraciam ja z korčulovania, nuž zazvonil pre otvorenie vstupnej brány do nášho domu, nuž vypol televízor, pustil romantickú hudbu a čakala.... A v tom dnu vstúpil pán s veľkým Varboxom, na ktorý sme medzitým zabudli a úplne ho šokoval,“ smeje sa Soňa Rebrová. Ako hovorí, v boxe bolo veľa potravín, zdalo sa im, že aj pre viacero porcií ako pre štyroch. "Mäso bolo oddelené zvlášť, a boli sme prekvapení, že v boxe bolo veľa chladiacich elementov pre zachovanie čerstvosti potravín, ktoré si môžete odložiť a použiť aj inokedy. Nevedeli sme tiež, že potraviny sú doručované z Rakúska, o to viac nás ich kvalita prekvapila. Paradajky boli také skvelé, že kým sme urobili recept s nimi, takmer všetky sme ich zjedli! Výborné bolo aj mäso, ktoré bolo už nakrájané na štyri krásne stejky, nezapáchalo, ako mnohé mäsá u nás a bolo pevné a zdravé. Mäsitá červená paprika tiež zvádzala zjesť skôr, než ju vôbec použijeme, ale ovládli sme sa :-)"

Páčilo sa nám, že vo Varboxe bolo päť receptov na tento týždeň, takže sme si recepty mohli ponechať a variť podľa nich aj kedykoľvek počas roka. Len sme celkom nerozumeli tomu, prečo sa u nás ponúkajú recepty na tri dni, keď knižka receptov bola na päť dní, ale možno je to cenou, ktorá by pri ponuke piatich jedál už bola na Slovensko pomerne vysoká. Porcie, ktoré sme navarili, boli bohaté, z niektorých surovín nám aj trochu ostalo a tak sme ich mohli zužitkovať pri ďalšom varení.

Jedlo bolo chutné, aj keď niektoré recepty sme nepoznali a tak sme nevedeli posúdiť, či sú chuťovo tak dobre navarené, ako by mali byť. Pri jednom jedle sa nám zdala časová náročnosť prípravy dosť dlhá – recepty boli chutné, ale príprave bolo potrebné venovať minimálne polhodinu. „Celkovo sme boli so službou Vardoma.sk spokojní, pretože jedlo bolo chutné a bolo ho veľa. Pre bežného Slováka sa môže zdať 63 eur veľa, avšak keďže ide o recepty pre štyroch na tri dni, vychádza to 5,25 eur na jeden obed, čo je približne toľko ako v reštaurácii,“ konštatuje Soňa Rebrová.

Za negatívum považuje, že si nemôžete každý týždeň vybrať recept, aký chcete. Avšak chápe, že je zase dobre, keď služba Vardoma.sk dbá o to, aby sa recepty striedali a vychádzali zo sezónnej ponuky zeleniny a ovocia. „Nemusíte tak premýšľať, čo navariť, Vardoma to urobí za vás,“ konštatuje. Celkovo službu hodnotím 9 bodami z 10, čo je výborný výsledok!

Upozornenie: Koncom augusta 2013 služba Vardoma ukončila na Slovensku svoju činnosť a nie je možné cez ňu jedlo objednať.

Naposledy zmenené piatok, 30 jún 2017 11:51
Viac z tejto kategórie: Tatarák po slovensky »


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next