piatok, 16 máj 2014 16:34

Tento víkend opäť Noc múzeí a galérií

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Tento víkend opäť Noc múzeí a galérií Foto: Stefan Schmidt

Na fanúšikov múzeí a galérií čaká jedna z najzaujímavejších kultúrnych akcií roka. Už po desiaty raz budú mať priaznivci slovenských múzeí a galérií možnosť navštíviť aj kultúrne a historické expozície, ktoré pre verejnosť nie sú bežne dostupné. 

17. mája 2014 si budú môcť prehliadnuť viac ako 115 výstav a expozícií. Prístupné budú až do neskorých večerných hodín. Okrem expozícií Slovenského národného múzea a Slovenskej národnej galérie budú v sobotu 17. mája 2014 do neskorej noci otvorené aj brány netradičných priestorov. Napríklad v Pechotnom zrube – bunkri bratislavskej Petržalky sa návštevníci prenesú do prvej Československej republiky. Zažijú atmosféru obdobia od konca prvej svetovej vojny do roku 1935 a budú mať možnosť dokonca si aj zastrieľať z akusticko-expanzných zbraní.

Okrem prehliadok expozícií a výstav v netradičných nočných hodinách umožnia múzeá a galérie návštevníkom nahliadnuť do depozitárov, pripravia ukážky reštaurovania, nočné prehliadky, besedy na zaujímavé témy, koncerty, autorské sprevádzania výstavami a mnoho ďalších lákavých akcií. Noc múzeí a galérií patrí každoročne medzi najúspešnejšie kultúrne podujatia, vlani múzeá a galérie na celom Slovensku navštívilo viac ako stotisíc návštevníkov. V tomto roku sa vďaka naozaj špeciálnym expozíciám a bohatému sprievodnému programu predpokladá ešte vyššia účasť.

Väčšina zapojených múzeí a expozícií bude otvorená od rána do jedenástej hodiny večer, niektoré dokonca až do polnoci. Za symbolické vstupné 2 eurá, si návštevníci budú môcť pozrieť aj inak neprístupné expozície a priestory. Podujatie je úzko späté s Medzinárodným dňom múzeí a má tradíciu v mnohých krajinách sveta.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom