nedeľa, 29 september 2013 22:49

Tip na výlet: Rakúsko, zábavný park Prater

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Prater je zábavný park, ktorý nájdete priamo v hlavnom Rakúska, vo Viedeni. Park nájdete ľahko - pri vstupe do Viedne sledujte označenie Prater - rovnako sa volá aj park, v ktorom sa zábavný park nachádza. Prater prístupný širokej verejnosti, za vstup sa neplatí, len za atrakcie, ktoré si vyberiete.

Nájdete tu zábavu, adrenalín, ale taktiež priestor na prechádzku a oddych. V parku sa okrem asi 250 atrakcií (kolotočov, horských dráh, kasín, množstva detských kolotočov, bábkového divadla atď.) nachádza planetárium, dostihová dráha, golfové ihrisko, či futbalový štadión Ernsta Happel. Dnes je tento park rajom pre turistov, bežcov a cyklistov a je považovaný za hlavnú rekreačnú oblasť mesta Viedeň. Na 6 miliónoch štvorcových metroch nájdete všetko potrebné k prežitiu nevšedného dňa.

Ako sa dostať do Pratru?
Prvé, čo nás napadlo, je cesta autom, ktorá je asi najobľúbenejšia a najrýchlejšia, no nesmiete zabudnúť na fakt, že do parku bude smerovať veľa návštevníkov a s tým sa spája aj problémové parkovanie a cena parkovného. Ďalšou možnosťou je cestovať vlakom. Vlak odchádza z Bratislavy hlavnej stanice a cesta trvá cca 60 minút a končí na stanici Südbanhof. Odtiaľ si môžete vybrať autobus alebo metro. Metrom sú to tri zastávky a ste v najznámejšom parku zábavy v Európe.

V Pratri nájdete veľké ruské koleso (na ktoré ale býva spravidla aj najväčší rad), dve-tri horské dráhy strednej veľkosti, kolotoč, ktorý vás vytiahne vysoko nad hlavy ľudí a tam vás roztočí, ale i vodné atrakcie (spúšťanie sa na loďkách dole vodopádmi) či "lietanie" poležiačky pripútaní na horskej dráhe. Nájdete tu atrakcie pre malé deti ale aj veľkých tínedžerov - každý si môže vybrať, na čo má chuť.

Vstupné sa platí pri každej atrakcii zvlášť, a to v priemere od 1 eur do 8,50 eur (ruské kolo).

Zoznam atrakcií v Pratri aj s cenami
Interkatívny plán parku so zoznamom atrakcií
Park je otvorený od 15. marca do 31. októbra, pričom oblasť Pratru je dostupná 24 hodín denne., atrakcie sú otvorené od 10.00 hod ráno do 1.00 hod v noci.

Text a foto: www.prater.at, a http://prater.pmc-nm.sk/

Naposledy zmenené nedeľa, 29 september 2013 22:56


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next