štvrtok, 17 marec 2022 11:13

Tip na čítanie pre deti: Čo je pod zemou?

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Tip na čítanie pre deti: Čo je pod zemou? redakcia

Sú vaše deti zvedavé, ako vyzerá svet dolu pod zemou? Chceli by mať oči, ktoré by videli ako si malý čierny návštevník záhrady – krtko ryje svoje chodbičky? Chceli by vidieť, čo všetko sa nachádza pod našimi ulicami miest a dedín? Kniha zo série „Pozri sa pod okienko: Čo je pod zemou?“ deťom, ale aj dospelým, odokrýva tajomstvá skryté pod povrchom zeme.

Krásne ilustrácie sú už pre túto knižnú sériu samozrejmosťou, v tejto konkrétnej knižke však pomáhajú detskému čitateľovi pochopiť, aký obrovský neprebádaný svet sa nachádza pod zemským povrchom. Ak by sme mali výťah, ktorý by nás vedel dopraviť až k zemskému jadru, koľko poschodí nadol by sme sa museli viesť?

Od najmenších hĺbok, v ktorých majú nory lesné zvieratká a chrobáčiky, cez sieť kanalizácie pod mestom, v ktorom žijeme až po sopky, jaskyne a zemské jadro. Celým svetom pod povrchom nás na jednotlivých stranách sprevádzajú krásne ilustrácie a pod okienkami aj veľmi zaujímavé fakty, ktoré môžu (podľa môjho názoru) obohatiť aj vedomosti dospelého čitateľa.

Vedeli ste, že magnetické pole Zeme sa pravidelne po niekoľkých miliónoch rokoch prepóluje? Alebo, že vo vnútri najmodernejších kanalizácií sa pohybujú roboty a zbierajú vzorky splaškov na testovanie? Či o tom, že rastlinka môže chradnúť aj kvôli parazitickej hube, ktorá poškodzuje jej korienky pod zemou?

O všetkých týchto veciach a mnohých ďalších sa môžete dozvedieť viac pod okienkami knihy „Čo je pod zemou?“.

Jediným nedostatkom je ťažšie otváranie okienok, ktorých je v knižke až 75. Informácie, ktoré sa pod nimi skrývajú, sú ale určite hodné kúska námahy. Knihu odporúčam skôr pre starších škôlkárov a mladších školákov.

(Pozri sa pod okienko: Čo je pod zemou? ; text: Alex Frith ; ilustrácie: Colin King; Svojtka&Co., s.r.o. ; 2017)

 

JF

Jana Figurová

Maminka, manželka, kamarátka, dcéra, kolegyňa , ale aj vášnivá čitateľka. To som ja. Rada sa zavŕtam do dobrej knižky a lásku k písmenkám sa snažím preniesť aj na všetkých okolo mňa. Už od malička som bola "hltačkou kníh" a na prázdniny som si brávala so sebou okrem tašky s oblečením aj tašku plnú románov, poviedok a detektívok. Budem rada, ak sa necháte inšpirovať, tu na webe rodicom.sk, knižkami pre Vašich malkáčov, a zažijete spolu pri čítaní tie najkrajšie dobrodružstvá.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Nebojte sa kúpania bábätka, detskej pokožke prospieva

Nebojte sa kúpania bábätka…

Večerný rituál kúpania bábätka prospieva jeho pokožke, spríjemňuje zaspávanie a zlepšuje spánok. Táto téma však vzbudzuje...

Prev Next