streda, 21 apríl 2021 17:39

Tip na čítanie pre deti: Túlajte sa ročnými obdobiami spolu s najmenšími

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Potúlať sa krajinkou sa dá aj v upršaný deň. Potúlať sa krajinkou sa dá aj v upršaný deň. Zdroj foto: rodicom.sk

Ak aj vonku prší, fúka ľadový vietor, alebo nejaká iná „pohroma“ nedovoľuje túlať sa po okolí a spoznávať krásy sveta, s knižkami od Rotraut Susanne Bernerovej sa nudiť určite nebudete.  Do našej domácnosti sa dostali už dávnejšie, ale aktuálne sú stále a radi sa k nim pravidelne vraciame.

Nie je kniha ako kniha, a aj knižky série „Potulky“ sú tak trošku iné. Písmenká v nich budete hľadať ťažšie, no napriek tomu sú plné príbehov. Aj tých nečakaných.

Séria „Potulky“ obsahuje štyri rôzne knihy venované jednotlivým ročným obdobiam. Od jari, cez horúce leto prejdeme mestečkom do farebnej jesene a krás bielej zimy. Oplatí sa mať ich doma všetky, no ak aj máte chuť sa potúlať len jedným z ročných období, tiež nebudete ľutovať. Knihy sú plné obrázkov, ktoré rozprávajú príbeh. A nie jeden! Obyvatelia mestečka prežívajú humorné dobrodružstvá, stačí si len vybrať, na ktorú postavičku upriamime svoju pozornosť.

Zdroj: redakcia

 

Všetky knihy tejto série sú navrhnuté podobne, a to tak, aby sme si pri ich listovaní a skúmaní mohli vychutnať všetky ročné obdobia v rôznych častiach krajinky. Čaká nás do najmenších podrobností vypracovaný dom, vidiek, rušné mestečko aj vlaková stanica.

Jediným nedostatkom pri čítaní s mojím štvorročným synčekom bol malý počet traktorov smile .

 

 

(Potulky jarou, Potulky letom, Potulky jeseňou, Potulky zimou ; Rotraut Susanne Bernerová ; ZELENÝ KOCÚR ; 2014)

Jana Figurová

Maminka, manželka, kamarátka, dcéra, kolegyňa , ale aj vášnivá čitateľka. To som ja. Rada sa zavŕtam do dobrej knižky a lásku k písmenkám sa snažím preniesť aj na všetkých okolo mňa. Už od malička som bola "hltačkou kníh" a na prázdniny som si brávala so sebou okrem tašky s oblečením aj tašku plnú románov, poviedok a detektívok. Budem rada, ak sa necháte inšpirovať, tu na webe rodicom.sk, knižkami pre Vašich malkáčov, a zažijete spolu pri čítaní tie najkrajšie dobrodružstvá.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next