štvrtok, 15 apríl 2021 18:35

Tip na čítanie pre deti: Máme v škôlke prasiatko

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Prasiatko v škôlke? To je zaručené množstvo veselých príhod. Prasiatko v škôlke? To je zaručené množstvo veselých príhod. Zdroj foto: rodicom.sk

Po dlhých týždňoch izolácie v domácom prostredí sa deti môžu konečne vrátiť medzi svojich kamarátov do škôl a škôlok. Určite ich teda poteší a zaujme knižka o nezbednom prasiatku a ešte nezbednejších škôlkároch.

Kniha Máme v škôlke prasiatko je humorným príbehom, ako sa netradičné „domáce zvieratko" môže stať miláčikom všetkých detí a nakoniec aj tej najprísnejšej pani učiteľky.

Prasiatko sa do škôlky dostane celkom náhodou, veľmi sa mu páči ruch, ktorý v nej vládne. A deti? Tie sa z prasiatka tak veľmi tešia, že sa snažia vymyslieť všemožné spôsoby ako jeho pobyt v škôlke zamaskovať pred pani učiteľkou. Spolu prežívajú zábavné príhody a prasiatko si svoju novú úlohu malého škôlkára dokonale užíva.

Foto: rodicom.sk

Príbeh končí šťastne a poučne, deti spoznajú prirodzené prostredie pre malé prasiatko a do jeho nového domova ho chodia navštevovať.

Príbeh sprevádzajú vtipné ilustrácie, ktoré pobavia aj rozosmejú malých čitateľov. Knihu odporúčam pre deti, ktoré už prostredie škôlky dôverne poznajú, ale aj pre tie, ktoré sa do nej ešte len chystajú. Veselý príbeh ako čítanie pred spaním určite nesklame.

  (Máme v škôlke prasiatko ; Johanna Thydellová a Charlotte Ramelová ; IKAR 2016 ) Odporúčané pre deti od 3 rokov.

Jana Figurová

Maminka, manželka, kamarátka, dcéra, kolegyňa , ale aj vášnivá čitateľka. To som ja. Rada sa zavŕtam do dobrej knižky a lásku k písmenkám sa snažím preniesť aj na všetkých okolo mňa. Už od malička som bola "hltačkou kníh" a na prázdniny som si brávala so sebou okrem tašky s oblečením aj tašku plnú románov, poviedok a detektívok. Budem rada, ak sa necháte inšpirovať, tu na webe rodicom.sk, knižkami pre Vašich malkáčov, a zažijete spolu pri čítaní tie najkrajšie dobrodružstvá.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Ako postupovať pri zavádzaní prvých príkrmov?

Ako postupovať pri zavádzan…

Vývojovým míľnikom u dieťatka je aj zavádzanie prvých príkrmov. Pre mnohé mamičky, najmä prvorodičky môže byť...

Prev Next