nedeľa, 04 apríl 2021 17:06

Tip na čítanie : "Kirké" - uteč do sveta mýtov a legiend

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Kniha, ktorá čitateľa vytrhne z víru všedných dní. Kniha, ktorá čitateľa vytrhne z víru všedných dní. Zdroj foto: rodicom.sk

Chceli by ste na chvíľku uniknúť zo sveta rúšok, vakcinácie a politických zmien? Stačí sa pohodlne usadiť do kresla, uvariť si horúci bylinkový čaj a začítať sa. Knihu, ktorá Vám bude príjemným spoločníkom, Vám bližšie predstavíme v článku nižšie.

Len prednedávnom som čítala zaujímavú recenziu na knižku, ktorá dnes právom zdobí aj moju knižnicu. „Kirké“ od spisovateľky Madeline Millerovej je dielom, ktoré určite zanechá dojem a dáva priestor snívať aj počas bieleho dňa.

Od malička som mala veľmi pozitívny vzťah ku gréckej mytológii, no kniha „Kirké“ mi poskytla možnosť na ňu nahliadnuť z úplne nového a neobyčajného uhla.

Zdroj foto: redakcia rodicom.sk

Príbeh čarodejnice „Kirké“ je celkom iný ako ostatné. Niektorí čitatelia nazvali tento román „rozprávkou pre dospelých“.  Dej nás unáša do starovekého Grécka, kde je všetko možné a nad smrteľníkmi majú moc rozmarní bohovia. Bohyňa – čarodejnica Kirké je v prvom rade žena, ktorá má svoje obavy, túžby, sny a sklamania. Pre ženského čitateľa nie je vôbec ťažké vžiť sa do jej myšlienok a pocitov. Sprevádza nás ako rozprávačka celým svojím príbehom, rozpráva ho pekne pomaly, text je skôr lyrický a plynie ako rieka, ktorou sa radi necháme unášať.

Knižku rozhodne odporúčam čitateľkám a čitateľom, ktorí túžia po úniku zo všedného života do čarovných zákutí mytológie.

KIRKÉ (Madeline Millerová , TATRAN, 2019)

Naposledy zmenené pondelok, 29 marec 2021 19:20
Jana Figurová

Maminka, manželka, kamarátka, dcéra, kolegyňa , ale aj vášnivá čitateľka. To som ja. Rada sa zavŕtam do dobrej knižky a lásku k písmenkám sa snažím preniesť aj na všetkých okolo mňa. Už od malička som bola "hltačkou kníh" a na prázdniny som si brávala so sebou okrem tašky s oblečením aj tašku plnú románov, poviedok a detektívok. Budem rada, ak sa necháte inšpirovať, tu na webe rodicom.sk, knižkami pre Vašich malkáčov, a zažijete spolu pri čítaní tie najkrajšie dobrodružstvá.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next