pondelok, 08 apríl 2013 21:57

Milostný vzťah v práci? NO PROBLEM!

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Milostný vzťah v práci je podľa Slovákov v poriadku Milostný vzťah v práci je podľa Slovákov v poriadku sxc.hu

Milostný vzťah v práci nemusí byť problém, myslí si väčšina slovenských zamestnancov. Pretože v práci trávime veľkú časť nášho života, nemôžeme sa čudovať, že okrem pracovných kontaktov tu nadväzujeme aj vzťahy osobnejšieho charakteru.

Podľa prieskumu personálno-poradenskej spoločnosti Randstad, má 83 % Slovákov medzi svojimi spolupracovníkmi blízkych priateľov a viac ako 2/3 ľudí sa so svojimi kolegami stretáva aj vo svojom voľnom čase. Takmer polovica všetkých opýtaných pripustila, že sa v ich firme, čas od času vyskytnú i milostné vzťahy.

Prieskum Randstad Workmonitor tiež zisťoval, ako osobné väzby medzi zamestnancami ovplyvňujú ich pracovnú morálku. Podľa 90 % zamestnancov, tieto čisto priateľské vzťahy, nemajú žiaden negatívny vplyv na ich výkon. Ale 40 % opýtaných predsa len priznalo, že románik s kolegyňou alebo kolegom narušil ich nasadenie v práci. Ale aj napriek tomu, 68 % Slovákov je presvedčených, že milostný vzťah na pracovisku nemusí vždy nutne prinášať problémy.

"Kamarátske vzťahy medzi kolegami môžu priaznivo ovplyvniť výkony jednotlivca, ale aj celého kolektívu. Jeho členovia potom dokážu vzájomne lepšie komunikovať a spolupracovať, čo má pozitívny vplyv nielen na výsledok ich práce, ale aj celkovú spokojnosť zamestnancov a atmosféru na pracovisku. Tú naopak milostný románik môže narušiť. Záleží najmä na správaní jeho aktérov, ale aj prístupu zamestnávateľa, kolektívu a zvyklostiach vo firme. Extrémom je, pokiaľ sú potom osobné problémy prenášané na pracovisko, " hovorí Drahomíra Kutňanská Kiripolská, Area Manager společnosti Randstad Slovakia.

Ako riešiť milostné vzťahy na pracovisku?
Názory na to, ako sa má zamestnávateľ vysporiadať s románikom medzi kolegami, sú rôzne. 44 % Slovákov si myslí, že milenecká dvojica by v žiadnom prípade nemala pracovať v rovnakom oddelení a ak dôjde k takejto situácii, tak jeden z partnerov by mal byť preradený do inej časti firmy. Pätina zamestnancov je dokonca presvedčená, že v prípade vzniku milostného pomeru na pracovisku by mal jeden z páru na svoju funkciu rezignovať.

"Proti vzniku mileneckých vzťahov na pracovisku zamestnávateľ veľa nástrojov nemá. Je samozrejme vždy vítané, ak ich zaregistruje v rannom štádiu a môže so zamestnancami otvorene komunikovať pravidlá žiaduceho správania sa počas ich pracovnej doby. Zamestnávatelia, ale aj zamestnanci sa hlavne obávajú vzájomného uprednostňovania medzi partnermi, zdieľanie tajných firemných informácií, a taktiež komplikácií, ktoré nastanú v prípade, že to vo vzťahu začne škrípať alebo sa rozpadne. Aj tak je ale väčšinou Slovákov v tomto smere benevolentná a vzťahy na pracovisku sú ochotní tolerovať," dodává Drahomíra Kutňanská Kiripolská, Area Manager spoločnosti Randstad Slovakia.

Veľké množstvo času stráveného spoločne na pracovisku, a to často i na veľmi obmedzenom priestore, určite napomáha k vzniku osobných väzieb medzi zamestnancami. Svoju úlohu v tomto prekvapivo hrá aj virtuálnej komunikácie. V prieskume Randstad Workmonitor, sa
30 % opýtaných zhodlo v tom, že v poslednej dobe v ich voľnom čase sa práve vďaka sociálnym médiám ešte zvýšila intenzita ich kontaktov s kolegami.

Súvisiace položky (podľa značky)Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next