sobota, 31 júl 2010 22:39

Chudnutie: Výhovorky a skutočnosť

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Akonáhle začneme pri pohľade na pribúdajúcu slaninku čo len uvažovať o nejakej diéte, spravidla nám napadne tisíc výhovoriek, prečo zbytočne nezačínať vopred prehratý boj.

Alebo si možno poviete, že práve teraz nie je vhodná doba na to, aby ste s chudnutím začali. Na čo sa najčastejšie vyhovárame?
Výhovorka: To by som sa musel(a) vzdať obľúbených jedál.
Skutočnosť: Nemusel(a). Kľúčové je konzumovať jedlá v rozumnom množstve a vo vyváženej výživovej hodnote.
 
Výhovorka: To by som musel(a) cvičiť a na to nemám čas.
Skutočnosť: Nikto po vás predsa nechce akrobatické výkony či aby ste trávili všetky voľné chvíle zavesaná kdesi na hrazde v posilňovni. Medzi pravidelné cvičenie a sa počíta aj to, ak vyjdete do kancelárie namiesto výťahom po schodoch, alebo ak sa namiesto krátkej cesty autom radšej prejdete peši. No a nezabúdajte, cvičenie je vždy dobré pre vaše telo, nielen pre vašu postavu.
 
Výhovorka: Nemôžem schudnúť kilogramy, ktoré som nabrala po narodení dieťaťa.
Skutočnosť: Samozrejme, je o niečo ťažšie schudnúť po pôrode, ale správna výživa a mierna zmena stravovacích návykov vás dovedie k optimálnej postave. Naviac, dobrá výživa vám vráti kopec energie a kondíciu, ktorú s dieťaťom budete potrebovať.

Výhovorka: Pokiaľ schudnem, vždy zase naberiem.
Skutočnosť: Pokiaľ nezmeníte stravovacie návyky pochopiteľne znovu naberiete. Ale s naším programom správnej výživy je jednoduché udržať si váhu navždy a pri tom si zlepšiť zdravie.

Výhovorka: Nemám tisíce na utrácanie za diéty
Skutočnosť: Nadváha Vás nebude stáť tisíce, ale do budúcnosti desaťtisíce. Správna diéta sa dá zostaviť tak, že vám určite neukrojí poriadny kus z peňaženky. Navyše, pomôže vám aj pri zlepšení zdravia a kondície.

Výhovorka: Keď budem menej jesť, schudnem tiež.
Skutočnosť: Pokiaľ by to bola cesta k optimálnej váhe, už by niekoľko miliónov ľudí touto cestou schudlo. Ale menšie dávky živín vedú k horšej kondícií a zdravotným problémom, naviac sa organizmus začne pred chudnutím brániť, aby sa pripravil na horšie časy. Zostavte si diétu tak, aby vaše telo počas chudnutia nestrádalo, ale naopak, dostávalo všetko čo potrebujete a tým pôjde vaša kondícia i energia hore.

Doporučenie: Prestaňte myslieť na výhovorky a začnite pracovať na svojom cieli tak, aby ste už budúci týždeň schudli prvé kilo, alebo prvé centimetre. Vaša postava snov je na dosah.

Za Centrum redukcie váhy Marian Kavulek
http://www.chudnete.sk/com

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 17:46


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Potravinové alergie sa nevyhýbajú ani tým najmenším

Potravinové alergie sa nevyh…

V posledných desiatkach rokov dramaticky rastie počet detí, ktoré trpia rôznymi alergiami. Našich najmenších najčastejšie okrem...

Prev Next