utorok, 18 júl 2017 07:16

Nemôžete schudnúť? Môže za to najmä absencia tejto potraviny Doporučený

Napísal(a) Zuna
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
pixabay.com pixabay.com pixabay.com

Tiež sa obávate ráno postaviť sa na váhu? Desí vás pohľad na číslo, ktoré stále nejde dole? Nezúfajte! Vedci prišli na zaujímavé zistenie. Za neschopnosť schudnúť môže najmä absencia jednej potraviny vo vašom jedálničku!

Ak čakáte, že dnes vám ponúkneme ďalšiu z (ne)zmyselných diét, radšej nepokračujte v čítaní. Veď predsa na internete si "vygooglite" diét, koľko len budete chcieť. Ale chudnutie nie je len o diéte, ale o celkovom zmene životného štýlu. Obrovskou mierou sa na vašom výzore podpíše aj váš jedálniček. Vedci sa pozreli trošku pod zub na to, čo konzumujeme, a prišli k prekvapivému zisteniu. 

Štátna Univerzita v Lousiane analyzovala konzumáciu jednotlivých potravín. A čo teda zistili? Ľudia, ktorí každý deň jedli oriešky (samozrejme nepražené a nesolené), mali až o 25 percent menšiu pravdepodobnosť obezity. To však nebolo všetko. Ak chcete mať štíhly pás, tak by ste tiež mali zaradiť oriešky do svojho jedálnička. Budete mať o  21 percent menšiu pravdepodobnosť vzniku hrubšieho pásu. Pravidelní konzumenti orieškov mali celkovo aj nižší index telesnej hmotnosti (BMI) a vyššiu hladinu "dobrého" cholesterolu.

Určite sa však medzi nami nájdu aj odporcovia tohto tvrdenia. Skalopevne sú presvedčení, že všetky oriešky v sebe obsahujú nekresťanské množstvo tuku a kalórií. Ale podľa vedcov to nie je celkom tak. Oriešky obsahujú rastlinné proteíny, vlákninu a nenasýtené mastné kyseliny. Okrem toho zaženú najväčší pocit hladu a tak nám zabránia siahnuť po nezdravých potravinách. Preto, ak sa chcete udržať "fit," zabalte si do kabelky trochu orieškov. Pevne veríme, že sa vám podarí premôcť nesympatické číslo na váhe. Veľa šťastia!

Zdroj: brigthside.meFoto: pixabay.com

 

Naposledy zmenené utorok, 18 júl 2017 07:39


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Ako zaradiť cukry do detského jedálnička

Ako zaradiť cukry do detskéh…

Každý dôležitý životný míľnik vášho dieťatka vyvoláva mnohé otázky. Odpovede hľadáte u svojej mamy, skúsenejších mamičiek...

Prev Next