streda, 03 október 2012 19:19

Farby v detskej izbe - aké?

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Doplnky detskú izbu dozariaďujú Doplnky detskú izbu dozariaďujú

Pri zariaďovaní detskej izby je najdôležitejšie bezpečie. Istota musí byť prioritou číslo jedna pri nákupe každého prvku. Dnes už máte širokú škálu možností vybrať si zaujímavý a praktický nábytok a doplnky, ktoré obohatia vkus a estetické cítenie vášho dieťaťa a zároveň mu navodia príjemnú atmosféru v jeho izbe.

V našom článku nájdete niekoľko tipov, ako na to.
Začnite tým, že si napíšete zoznam vecí, ktoré bude vaše dieťa v izbe potrebovať. Či už je to stôl na domáce úlohy a prípravu do školy, alebo dostatok úložného priestoru na hračky, alebo detské vešiaky na spestrenie. Plánovať sa predsa vyplatí. Umožní vám to vybrať si presne to čo potrebujete, rozvíja sa vaša fantázia a zároveň sa táto činnosť stáva zábavou pre vás i pre vaše dieťa. Deti radi vyberajú farby, doplnky a rôzne iné dekorácie. Dáva im to pocit dôležitosti a okrem toho je to zábava. Nezabúdajte, že detská izba bude ich útočisko, miesto kde strávia veľa času, a preto by mala byť podľa ich predstáv. 

Pri výbere farieb sa riaďte vašim inštinktom. Vyberajte farby, ktoré vaše dieťa obľubuje, avšak dbajte na to, aby ste nezvolili štýl, ktorý za pár mesiacov “vyjde z módy”. Dobrou pomôckou je takzvané farebné koleso. Skladá sa z 12 farieb v odtieňoch dúhy: červená, červenooranžová, oranžová, žltooranžová, žltá, žltozelená, zelená, modrozelená, modrá, modrofialová, fialová a červenofialová. Zvoľte si farby vedľa seba, napríklad modrofialová, fialová a modrozelená vám dajú pocit pohody a oddychu, žltooranžová žltá a žltozelená kombinácia je viac energická a naplní vás dobrou náladou, ale môžete použiť aj odtiene oproti sebe, napríklad oranžovú a modrú či červenooranžovú a modrozelenú.

 Nezabudnite, že všetky farby sa dajú dobre kombinovať s prírodnými farbami: bielou, béžovou, hnedou, šedou a čiernou. Obľúbená farba, ktorá sama o sebe pôsobí veľmi silno, môže vyzerať príjemne a osviežujúco v kombinácii s prírodnou. Červená, biela a čierna; oranžová, béžová a hnedá; fialová, biela a šedá sú osvedčené príklady.

Tapeta je takisto dobrý spôsob ako oživiť detskú izbu. Dnes si už môžete vyberať z rôznych vzorov. Pásiky, kruhy, kvety a mnoho ďalších. Nezabudnite, že horizontálne pásiky vám izbu opticky zväčšia a vertikálne zasa dajú pocit vyššieho priestoru. Pri  výbere farieb nepoužívajte veľký kontrast. Napríklad žlté a čierne pásiky vo veľkej miere zanechajú pocit stresu. Zvoľte si radšej miernejšie farby, ktoré upokojujú.

Ďalší spôsob ako oživiť detskú izbu sú samolepky na stenu. Ich výhodou je cenová dostupnosť, jednoduchá použiteľnosť a premiestnenie. Na stene nezanechajú žiadne škvrny a ľahko sa obmieňajú s vekom vašich detí. 

Ako posledné by sme radi dali dôraz na nočné lampy. Každé dieťa potrebuje pocit bezpečia. Zo všetkých doplnkov do izby je detská lampa najdôležitejšia,   a preto by mala byť posledná, ktorej sa “zbavíte” Pre deti nad päť rokov môžte použiť vianočné svetlá, ktoré sa dajú omotať na časť postele, skriňu či zrkadlo. Dbajte na to, aby boli dobre prichytené na zvolenom nábytku a najlepšie nerozbitne.

Šťastné dekorovanie praje www.poppyandpink.sk

 

Naposledy zmenené sobota, 17 január 2015 23:03


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next