streda, 03 október 2012 18:38

Zariadiť kuchyňu moderne? Zvoľte leské materiály

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Moderná kuchyňa môže byť elegantná Moderná kuchyňa môže byť elegantná

Chystáte sa zariadiť kuchyňu? Okrem praktickosti by mala byť aj trendová - ak sa chcete držať najnovších štýlov, zvoľte si jednoduché a elegantné línie bez ozdôb, lesklé materiály a sýte farby. Zopár inšpirácií na modernú kuchyňu sme pre vás pripravili.

1. Kuchyňa, čo nevyzerá ako kuchyňa
V moderných kuchyniach už nie je potrebné vystrkovať na obdiv varešky, koreničky či sušenú kukuricu ako kedysi. Trendom ja naopak, všetko zakryť. Aj preto sú v móde kuchyne, ktoré nevyzerajú ako kuchyne..
Lesklá stena s čiernom bielym vzorom, v ktorej je schovaných 12 skriniek a v nich všetky potrebné ingediencie na varenie, umývadlo skryté v poličke, tmavá farba ladiaca s obývacou izbou. Aj taká môže byť moderná kuchyňa.

2. Netradičný oblúk
Trendom sú dnes buď vyslovene rovné, ostré línie alebo elegantné oblúkové zostavy. Aj v tomto prípade kuchyňa vyzerá asbolútne netradične - oblúk z jednej strany vyzerá ako barový pult, z druhej strany sú schované skrinky.
Rovnako tiež biela stena za červeným oblúkom skrýva moderné elektrospotrebiče (pozor, dnes ich už dostať aj v bielej farbe!) a ďalšie skriny, do ktorých možno uložiť všetko, čo potrebujete.

3. Talianske kuchynské "vajce"
Kto dnes už udáva trend v kuchyniach a nábytku? Kto iní než skvelí Taliani. Pozrite si ich nezabudnuteľný kuchynský výtvor - kuchyňa v tvare vajca, ktorú v prípade potreby uzavriete a keď chcete variť, opäť si ho otvoríte.
V takejto kuchyni môžete narobiť aj neporiadok, a keď príde návšteva, jednoducho všetko ukryjete pod elegantným obalom.
No nepozdáva sa vám?
 
4. Čisté a jednoduché línie
Kým kedysi boli naše kuchyne zdobené rôznymi ornamentmi, vyrezávanými vzormi, neskôr už len rôznymi oblúčikmi, dnes sa uprednostňujú čisté a jednoduché línie. Dviera a skrinky v jednom rade by mali byť rovnakej veľkosti, všetko navzájom lícuje.
Spotrebiče sú vstavané medzi skrinkami, že ich takmer nevidno, pracovná doska vyzerá ako súčasť nábytku a nie ako pracovná doska. Dnes si okrem tradičných pracovných dosiek môžete vybrať aj veľmi hrubé, ale naopak, veľmi tenké, používa sa už aj materiál podobný sklu.

Vybrať si je naozaj z čoho, aj keď ceny takýchto moderných kuchýň sa šplhajú do horibilných výšok. Predávajúci rátajú s tým, že kuchyňu si človek kúpi len raz za život a tak sú ochotní investovať do nej tak, aby boli spokojní najbližších 10 až 20 rokov.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom