utorok, 11 december 2018 19:30

6 feng šuej tipov ako si vylepšiť spálňu

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
6 feng šuej tipov ako si vylepšiť spálňu foto: Magniflex

Podľa feng šuej, základom šťastného a úspešného dňa je práve zdravý a pokojný spánok v noci. K tomu prispieva do veľkej miery prostredie, v ktorom bývame. Podľa dizajnérky a poradkyne v oblasti bytovej harmonizácie Barbary Buľubášovej si ale zo svojich spální najčastejšie robíme multifunkčnú miestnosť, sklad, pracovný priestor, žehliareň či dokonca posilňovňu. No uznajte, ako sa nám potom môže v spálni dobre odpočívať? 

Tu je niekoľko zaujímavých rád, ktoré pomáhajú vybudovať harmóniu a prosperitu v spálňach a ktorými sa môžete inšpirovať i vy!

  1. Posteľ by mala byť nasmerovaná tak, aby ste z nej videli vstupné dvere. Pokiaľ to nie je možné, použite zrkadlo tak, aby v jeho odraze boli vidieť dvere. Pokiaľ nevidíte vstupujúceho do miestnosti, môže to vo Vás vyvolávať podvedomé pocity nepokoja a začnete sa v noci budievať.
  2. Spite v dostatočne veľkej posteli s pevným čelom za hlavou s dostatočnou výškou nad zemou. Neodporúča sa používať priestor pod posteľou na uskladnenie vecí, pretože to blokuje energiu prúdiacu po miestnosť.
  3. Dekorujte spálňu červenou, ružovou, broskyňovou (nie marhuľovou) na podporu vášne a plodnosti. Ďalšími dobrými a priaznivými farbami v spálni sú zelená, modrá a purpurová.
  4. Vyhýbajte sa v spálni umiestenie televízora a inej elektroniky, ktorá produkuje elektromagnetický smog a prekáža prúdeniu živej čchi v miestnosti.
  5. Vyvarujte sa umiestneniu postele popod exponovaný trám. Pokiaľ architekt vašej spálne naprojektoval nemožnosť vyhnúť sa umiestneniu priamo popod trám, aspoň ho namaľujte rovnakou farbou ako zvyšok plafónu, zakryte trámy falošným stropom, alebo tkaninou.
  6. Smerovanie vašej hlavy počas spánku odporúčam v jednom zo štyroch priaznivých smerov podľa vášho osobného ming gua čísla. Toto číslo vám pomôže vypočítať každý šikovný poradca pre harmonizáciu bývania.

 A nezabudnite sa zbavte nadbytku vankúšov!

„Spálňa nie je obývačka, jedna podložka pod hlavu pre dobrý spánok stačí,“ hovorí Jiří Košut, obchodný zástupca talianskej značky matracov a príslušenstva pre zdravý spánok Magniflex. Podľa neho neexistuje univerzálny vankúš, ktorý by sadol každému. „Správny vankúš však nájdete skúšaním. Vankúš nesmie byť príliš vysoký ani príliš nízky, zaujímať by sme mali aj o jeho zloženie i tvar. Samozrejmosťou je pravidelná hygiena snímateľných poťahov a vetranie. Vankúš meníme minimálne každé štyri roky," vystríha Jiŕí Košut.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom