pondelok, 05 január 2015 11:06

Ako si udržať poriadok? Skúste úložné boxy!

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Foto: nábytok KIKA Foto: nábytok KIKA

Máte malé deti, obaja ste s partnerom pracovne dosť vyťažení a vo vašom byte to vyzerá neustále ako po boji? Snažíte sa zo všetkých síl udržať doma poriadok, ale už vás všetka energia pomaličky opúšťa? Nezúfajte!

Prinášame vám niekoľko jednoduchých tipov ako doma udržať poriadok s minimálnou námahou. Všeobecným pravidlom, ktoré funguje, je upratovať veci hneď – riady dať po jedle do umývačky, špinavé prádlo do koša a detské hračky uložiť na noc do úložných boxov. Pre veci, ktoré ležia iba tak po byte a nepotrebujete ich každý deň, skúste nájsť vhodné miesto, kde nebudú tak na očiach.  S tým vám pomôžu napríklad krabice, boxy, košíky, zakladače, organizéry, priehradky, dózy, úložné zostavy, police, tégliky a ďalšie múdre úložné priestory, ktoré dostanete v obchodných domoch kika Nábytok.

Pre mnohé mamičky nie je najväčším stresom na materskej dovolenke starostlivosť o dieťa, ale práve neustále upratovanie. Všade sú hračky, rozložené oblečenie, špinavé riady a iné maličkosti, ktoré je nutné spacifikovať. Asi každá žena vyčerpaná domácimi prácami a starostlivosťou o dieťa sa už párkrát pohrávala s myšlienkou zabudnúť na každodenné upratovanie a urobiť ho iba raz za týždeň.

Lákavé, ale nepraktické! Oba typy upratovania sa totiž dopĺňajú a jeden nenahradí druhý. Každodenný poriadok je proste nutnosť, ale nemusí to byť úmorné! Zvlášť keď vám pomôžu ostatní členovia domácnosti. Pokiaľ máte deti už väčšie, naučte ich po sebe upratovať hračky i oblečenie. Ukážte im ako na to napríklad formou hry. Na hračky kúpte veselé krabice, prehľadné boxy a do skrine im dajte plastové vešiaky, ktoré sú bezpečné. A uvidíte, že si deti nakoniec upratovanie obľúbia a stane sa pre nich ďalšou zábavnou hrou.

Inšpiráciu prináša široký sortiment obchodných domov kika, kde už v januári na vás čakajú mnohé akcie a zľavy. Viac info na www.kika.skNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Doprajte bábätku masáž. Prečo je dôležitá a ako na to?

Doprajte bábätku masáž. Pr…

Masáže pre bábätko predstavujú veľmi príjemné chvíľky, rovnako ako pre dospelého človeka. Je to vhodný...

Prev Next