nedeľa, 05 marec 2017 17:15

Domáca vianočka

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Suroviny: 3 zarovnané polievkové lyžice plátkových mandlí, 1 zmesi na pečenie Buchty Dr.Oetker (suroviny podľa návodu na obale zmesi Buchty), 125 gramov rozpusteného a vychladnutého masla, 2 vrchovaté polievkové lyžice hrozienok, 200 mL vlažného mlieka, 2 polievkové lyžice rumu, 1 rozšľahané vajce na potretie, 2 balíčky Vanilínového cukru Dr.Oetker, 

Vianočka - Príprava:

Aj vy stojíte každé Vianoce bezradne nad cestom na vianočku a snažíte sa rozpamätať, ako sa to vlastne zapletá? Alebo rozmýšľate, z koľkých prameňov ju zapliesť? Odpoveď je jednoduchá – z koľkých len chcete. My vám ponúkame jednoduchý recept a návod na upletenie poschodovej vianočky zo štyroch, troch a dvoch prameňov, ktorú zvládne každý. Veď predsa len domáca vianočka je tá najlepšia. A ak túto vianočku uskladníte v dobre uzavretej dóze, vydrží vláčna až 7 dní.
Pri príprave vianočky je potrebné pamätať na jednoduché pravidlo – aby sa vianočka naozaj vydarila, je potrebné mať dobrý recept a použiť kvalitné ingrediencie.
Príprava:
1. Hrozienka namočíme do rumu a necháme aspoň 2 hodiny postáť. Na prípravu cesta nasypeme zmes na Buchty do misy, vmiešame priložené droždie a pridáme vanilínový cukor, maslo, mlieko, vajce a hrozienka s rumom. Vypracujeme hladké cesto, ktoré sa nelepí na steny misy. Prikryjeme utierkou a dáme na teplé miesto na 50-60 minút kysnúť.
2. Po vykysnutí cesto vyklopíme na pracovnú dosku a rozdelíme na 9 kúskov. Z každého kúsku vyváľame valček s dĺžkou asi 35 cm. Valčeky postupne splietame do vianočky – najprv upletieme vrkoč zo 4 valčekov, potom z 3 a potom z 2.
3. Na plech vyložený papierom na pečenie položíme vrkoč zo 4 valčekov, uprostred vytvoríme bokom dlane ryhu. Naň položíme vrkoč z 3 valčekov a uprostred opäť urobíme ryhu. Navrch položíme vrkoč z 2 valčekov. Aby vianočka nestratila svoj tvar, napicháme do hornej časti zo strán páratká alebo kúsky špajdle. Na teplom mieste necháme ešte 20 minút kysnúť. Povrch potrieme rozšľahaným vajcom, posypeme mandľami a vianočku dáme do predhriatej rúry piecť:
Elektrická rúra: 170 °C
Teplovzdušná rúra: 150 °C
Plynová rúra: stupeň 3
Doba pečenia: asi 40 minút
4. Keď chceme mať istotu, že je vianočka naozaj hotová, pichneme do prostriedku cesta špajdľou. Ak sa na cesto už nelepí, vianočka je správne upečená.


Návod na pletenie vianočky
1. Najprv upletieme spodný diel vianočky – vrkoč zo 4 valčekov.

Valčekom, ktorý je vľavo, prepletieme ostatné 3 valčeky (pod, nad, pod) a tento postup opakujeme až do konca. Na záver spojíme všetky konce k sebe. Upletený vrkoč položíme na plech vyložený papierom na pečenie a uprostred vrkoča vytvoríme bokom dlane ryhu.
2. Upletieme stredný diel vianočky – vrkoč z 3 valčekov.


Krajnými valčekmi prekladáme striedavo prostredný valček (vždy nad), začíname zľava. Na záver spojíme všetky konce k sebe. Upletený vrkoč položíme na spodný diel vianočky a uprostred vrkoča opäť vytvoríme bokom dlane ryhu.
3. Upletieme vrchný diel vianočky – vrkoč z 2 valčekov.

Valčeky prekladáme cez seba (nad), začíname zľava. Na záver spojíme oba konce k sebe. Upletený vrkoč položíme na stredný diel vianočky.
Zdroj a foto: DrOetker

Viac z tejto kategórie: « Vanilkový punč Vínové koláčiky »


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Masáž v tehotenstve netreba podceňovať

Masáž v tehotenstve netreba …

V priebehu tehotenstva majú masáže a intenzívna starostlivosť o pokožku priaznivý účinok na jej elasticitu. Predídete tak vzniku...

Prev Next