nedeľa, 05 marec 2017 14:53

Sladký adventný kalendár

Napísal(a) Dr.Oetker
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Sladký adventný kalendár Foto: Dr.Oetker

Suroviny:  cukrové posýpky podľa chuti (napr. perličky, hviezdičky, srdiečka...), 250 gramov zmäknutého masla, 1 vrchovatá PL práškového cukru, 150 gramov Marcipánu Dr.Oetker, zelená, červená a žltá potravinárska farba, 1 Håndfuld •oriešky, mandle, kandizované ovocie, hrozienka alebo višne, 1 balíček Polevy tmavej Dr.Oetker na zdobenie, 1 balenie BB pudingu kakaového Dr.Oetker (250 g) 

Adventný kalendár - Príprava:

Počet kusov: asi 29
Doba prípravy: asi 50 minút
Príprava:
1. Na prípravu cesta zmiešame v miske BB puding s maslom a cukrom a spracujeme na hladké cesto. Uložíme na ½ hodiny do chladničky.
2. Cesto rozdelíme na 18 kúskov. Každý kúsok naplníme podľa chuti orieškom, mandľou, kandizovaným ovocím, hrozienkom alebo višňou. Vytvarujeme placku s hrúbkou asi 1 cm, vykrojíme formičkou a uložíme do chladničky.
3. Marcipán rozdelíme na tri diely, každý nafarbíme potravinárskou farbou. Vyvaľkáme hrubšie placky a formičkou vykrojíme asi 11 kúskov rôznych tvarov.
4. Na ozdobenie rozpustíme polevu podľa návodu na obale a vybrané kúsky ňou polejeme. Sladkosti ozdobíme podľa vlastnej fantázie cukrovými posýpkami a zvyšným marcipánom. Polevu necháme stuhnúť a 24 kúskov očíslujeme pomocou tubičiek od 1 do 24. Až do podávania uložíme do chladničky.
TIP: Do cesta môžeme podľa chuti pridať 1 KL Rumovej arómy Dr.Oetker.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next