mykoza

28 nov 2013 19:10 #64 od Eva
mykoza bolo vytvorené Eva
Dobrý deň. Chcem sa Vás opýtať, že ak mám na jednej nohe 3 nechty aj na druhej nohe 3 nechty uplne cele napadnuté mykozou a koža až po kolená ma strašne svrbí, + mávam opakované vagynálne mykozy, že ako dlho budem musieť brať tablety proti mykoze ? Proti vagynálnej mykóze som brala Candibene vaginalne tablety, no nezabrali mi. Kvôli nechtom na nohách som brala dlhé roky rôzne maste no tie mi nezaberali, mala som nechty aj chirurgicky vytrhnute, no narastli mi zase plesnivé. Potom som brala 3 mesiace tablety proti plesni, ale asi to bol kratky čas ked ich mam zase napadnute mykozou a uz nie len 2 nechty ale dokopy 6 nechtov. Môžem brať tablety proti mykoze viac ako 3 mesiace ? Aké tablety mi zaberú ? Dakujem.

Prosím Prihlásiť pre zdieľanie konverzácie.

21 máj 2014 14:06 #94 od Miska
Odpoveď od Miska na tému mykoza
Dobrý deň.
Táto otázka je otázka na dermatovenerologa - kožného lekára, ktorý vylúči aj iné ochorenia nechtov - nie len mykózy. Určite Vám robili odber z nechta (rôzne možnosti) na zistenie pôvodcu choroby. Tablety proti mykóze môžete brať tak dlho, ako Vám to odporučí lekár, ak treba tak aj dlhšie ako 3 mesiace. Druh lieku a dĺžka liečby závisí od pôvodcu ochorenia.

MUDr. Slávka Mišíková ,
detská lekárka
Baby Clinic, Ivanka pri Dunaji
www.babyclinic.sk

Prosím Prihlásiť pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.124 sekúnd
Funguje na Kunena fórum

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.