nová obývačka

01 jún 2014 10:42 #147 od Ján
nová obývačka bolo vytvorené Ján
Chcel by som si zariadiť novú obývačku, tá stará je už hrozne nemoderná. Neviem však, aké sú súčasné trendy, ako si ju zariadiť, aby bola moderná, ale zároveň aj pohodlná. Poradíte my, na čo si dať pozor pri výbere?

Prosím Prihlásiť pre zdieľanie konverzácie.

01 jún 2014 10:46 #149 od
Odpoveď od na tému nová obývačka
Na otázku nám zodpovedal svoje poznatky a rady vedúci predaja spoločnosti kika Nábytok Vojtěch Čáp:
„Pred tým, než začnete s výberom nového zariadenia obývacej izby, dobre zvážte, čo vlastne chcete v obývacej izbe robiť a na čo všetko bude slúžiť. Táto počiatočná úvaha sa týka aj prvého a najdôležitejšieho pravidla o umiestňovaní sedacej súpravy v obývačke.
Obývačka tvorí spoločenské jadro každého bytu, kde sa rodina stretáva aj so svojimi hosťami. Tomu by malo zodpovedať aj umiestnenie sedacej súpravy a konferenčného stolíka. Pohovku aj kreslo natočte k sebe, aby ste si s partnerom videli pri rozhovore do očí. Rozhodne by ste pred sebou nemali mať len televíziu.

Ďalším dôležitým prvkom je pohodlné usadenie aj vstávanie zo sedačky. Skúste si už v obchode, ako sa vám na pohovke, sedačke alebo kresielku sedí, či vám vyhovuje výška a hĺbka sedenia, tvrdosť sedadla i umiestnenie opierok hlavy a rúk. Mladá generácia uprednostňuje skôr hlboké, mäkké a nižšie sedenie alebo skôr "váľanie", starším ľuďom sa zase lepšie sedí na sedačke, ktorá má sedáky vyššie, je menej hlboká, aby do nej človek príliš nezapadol a mohol sa bez problémov oprieť aj vstať. Veľmi podstatnou "maličkosťou " je tiež prakticky zvolená šírka priechodného priestoru. Uličky medzi sedačkou, kreslom a konferenčným stolíkom by mali mať minimálne 60 cm, aby ste si bez problémov mohli priniesť kávu a nemuseli sa obávať, že ju pri náhodnom balansovaní vylejete na svoju novú sedaciu súpravu. Plocha konferenčného stolíka by mala byť v rovnakej výške ako kolená sediacich. Vtedy je plocha stolíka ideálne po ruke, je na ňu dobre vidieť a ľahko sa vykonáva obsluha pri servírovaní.

Veľkou výhodou je v dnešnej dobe možnosť plánovania sedacích súprav. Vďaka tomu môžete vybraný kus nábytku presne prispôsobiť svojim požiadavkám a potrebám a to vďaka kombinovateľnosti dielov rôznych veľkostí, tvarov aj materiálov. Profesionálnych obchodníkov s nábytkom ponúkajú možnosť vyrobiť kus alebo celú zostavu sedačiek presne podľa zadania špecifických požiadaviek zákazníka. Klient si zvolí nielen dĺžku, šírku, ľavú či pravú orientáciu rohovej sedacej súpravy, výšku, hĺbku sedadla, opierok, nôh, ale aj spracovanie materiálov a individuálne funkčné riešenie sedačiek. Môžete si potom zostaviť kombináciu tvarov, úložných priestorov i funkcií, ktoré presne vyhovujú vašim nárokom.

Prosím Prihlásiť pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.206 sekúnd
Funguje na Kunena fórum

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Význam probiotík pre zdravý vývoj bábätka

Význam probiotík pre zdravý…

Matka je prvým zdrojom mikróbov, a to už počas pôrodu. Zažívacie ústrojenstvo novorodencov je pred pôrodom...

Prev Next