Ochorenia zubov

piatok, 18 október 2019 12:37

Nový trend: nechať deti, nech si vytrhnú zub samé!

Napísal(a)

Majú vaše deti zo zubára stres? Nechajte ich, nech si u zubára svoje mliečne zuby vytrhnú samé! Na videu vidieť, ako sa z toho deti tešia. Zubár im vloží do rúk len kliešte na trhanie zubov, a deti s nimi už bojujú samé. Po vytrhnutí sa im po tvári rozleje radosť, že to dokázali!

utorok, 21 júl 2015 10:42

Ako predísť zubnému kazu?

Napísal(a)

Zubný kaz je jedným z najrozšírenejších ochorení na našej planéte a určite patrí k tým nepríjemnejším, pričom postihnutí môžu byť všetci bez rozdielu veku či pohlavia. Nedostatočná hygiena, usadzovanie plaku a všadeprítomné baktérie – to  všetko môže byť príčinou jeho vzniku.

štvrtok, 24 október 2013 21:48

Ako vzniká zubný kaz a prečo

Napísal(a)

 

Niektoré deti majú pokazené zúbky už ako trojročné, iné ani ako desaťročné nemajú s kazmi vážnejšie problémy. Prečo je tomu tak, a čo máme robiť, aby naše deti zubné kazy nemali, sa nám pokúsila vysvetliť zubná lekárka MUDr. EVA ČAČOVÁ.

štvrtok, 24 október 2013 21:39

Slovenské deti majú najpokazenejšie zuby v Európe

Napísal(a)

 

Viete si predstaviť, že by vaše dieťa vo veku šesť rokov nemalo žiadny zubný kaz? Že by malo v dvanástich rokoch len jediný zaplombovaný zub? Väčšina slovenských rodičov by na tieto otázky pravdepodobne odpovedala nie.

nedeľa, 11 september 2011 20:44

Ako sa starať o detské zúbky, čistenie zubov

Napísal(a)

O detské zúbky sa treba starať od malička. Neplatí, že kým je dieťatko malé, netreba sa o jeho ústnu dutinu starať, ani že mliečne zuby netreba plombovať. Ako sa teda o zúbky správne starať?

utorok, 02 júl 2013 21:48

Deťom treba čistiť zúbky od prerezania

Napísal(a)

Predchádzať zubnému kazu u detí sa dá aj správnym čistením. So stomatologičkou  MUDr. Valériou Michnovou, z bratislavského dentálneho centra ArtDentistic, sme sa rozprávali o správnom čistení zubov u detí a o potrebnej pomoci rodičov. 

Slovenské ženy vo veku 40 až 59 rokov sa starajú o svoje zuby najlepšie v porovnaní so ženami rovnakej vekovej skupiny v strednej Európe. Spoločne s Češkami najčastejšie vyhľadávajú zubného lekára a iba v ojedinelých prípadoch majú v tomto veku protézy.

Mliečne zuby majú dôležitú úlohu pri raste a polohe trvalých zubov. Spevňujú hornú a dolnú čeľusť a vzájomne sa opierajú. Polohu trvalých zubov môže ovplyvniť predčasná strata mliečnych zubov. Aj preto je dobré sa o ne starať už odmalička.

pondelok, 04 júl 2011 18:20

Pečatenie mliečnych zubov

Napísal(a)

Pečatenie je preventívny zákrok v stomatológii, keď sa uzavrie ryhovaná žuvacia plocha zuba, aby sa tam nedostali baktérie a nevytvoril sa kaz, hlavne ak sú ryhy hlboké. Pečatenie sa môže robiť pri mliečnych zuboch, ale hlavne pri trvalom chrupe.

pondelok, 04 júl 2011 17:56

Ako si umývať zuby pri zubnom strojčeku

Napísal(a)

Ako si umývať zuby, o tom sme už písali vo viacerých našich článkov. Umývanie zubov pri nosení zubného strojčeka je však oveľa náročnejšie a vyžaduje si väčšiu dávku trpezlivosti. Je však nutné - veď kto by túžil mať síce rovné, ale žlté alebo pokazené zuby?

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Nebojte sa kúpania bábätka, detskej pokožke prospieva

Nebojte sa kúpania bábätka…

Večerný rituál kúpania bábätka prospieva jeho pokožke, spríjemňuje zaspávanie a zlepšuje spánok. Táto téma však vzbudzuje...

Prev Next

O nás

 

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

 

NAJČÍTANEJŠIE

Vývoj bábätka v brušku týždeň po týždni

Tehotná? Vaše bruško utešene rastie a vyvíja sa. C...

Učitelia by nemali žiakov žiadať, aby sa hlásili

Britské ministerstvo školstva vydalo nedávno zaujíma...

Vaginálna mykóza - ako sa prejavuje a ako ju liečiť

Vaginálna mykóza je ochorenie pre ženy nie príliš p...

Video - násobenie piatimi

Naučíme sa násobilku čísla 5.

Novoročné vinše: žartovné, klasické i netradičné

Po veľkom úspechu vianočných vinšom vám prinášam...

Čo je CRP vyšetrenie

CRP (C-reaktívny proteín) odzrkadľuje úroveň zápal...