nedeľa, 11 september 2011 20:40

Dlho stojíte alebo dlho sedíte? Pozor na kŕčové žily

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Dlho stojíte alebo dlho sedíte? Pozor na kŕčové žily sxc.hu

Dlhé státie, časté sedenie, ale aj dlhé cestovanie môže spôsobiť bolesti chrbta a opuchnuté nohy. Okrem estetického hľadiska je tento, navonok neškodný jav, nebezpečnejší ako by sme si mysleli.

Napríklad dlhé cestovanie môže spôsobiť tzv. „cestovateľskú trombózu“. Pod týmto pojmom sa skrývajú zdravotné riziká, ktoré vznikajú následkom dlhého sedenia v úzkom priestore sedadiel v lietadle či v autobuse a môžu viesť až k pľúcnej embólii s následkom náhleho úmrtia.

Sedadlá v autobusoch a v ekonomickej triede lietadiel sa dajú polohovať, ale priestor na nohy sa zväčšiť nedá. Ak v tejto polohe cestujúci sedí viac ako päť hodín a má viac ako 40 rokov, pravdepodobnosť, že sa mu upchá niektorá z hlbokých žíl, je pomerne veľká. Zväčšenie priestoru okolo sedadla asi nezmeníme, ale existuje niekoľko účinných metód ako vzniku cestovateľskej trombózy a žilovým ochoreniam predchádzať.

Ako predchádzať cestovateľskej trombóze?

Počas cesty by ste mali pravidelne napínať svaly na nohách a pohybovať nohami aspoň v členkoch. Okrem toho by ste mali každú hodinu vypiť aspoň štvrť litra tekutín a vyvarovať sa alkoholu, pretože odvodňuje. Pred cestou, ktorá bude trvať viac ako päť hodín odporúčajú kardiológovia obliecť si zdravotné pančuchové nohavice, pančuchy alebo aspoň podkolienky.

Ak máte sedavé zamestnanie, alebo trávite veľa hodín za volantom, tiež prospejú vašim nohám. Jedným z účinných pomocníkov na problémy cestovateľov ako aj pre pacientov trpiacich na žilové ochorenia a kŕčové žily sú prevratné pančuchy a podkolienky značky Solidea, ktoré na Slovensku exkluzívne zastupuje a predáva spoločnosť Bepon. Elastické pančuchy a podkolienky sú kľúčovým a základným terapeutickým prostriedkom pri žilovej nedostatočnosti. Zároveň riešia aj estetický problém nie jednej dámy – KŔČOVÉ ŽILY. Pomôcť môžu však nielen pri liečbe syndrómu kŕčových žíl, ale aj počas rekonvalescencie po operáciách, po odstránení povrchových a krčových žíl. Sú vhodné aj ako prevencia opuchu dolných končatín a vzniku tzv. cestovateľskej trombózy.

Pančuchy aj pre mužov

Pomoc ponúka spoločnosť Bepon aj mužom. Na predchádzanie opuchom nôh a problémom s tým spojenými počas cestovania či dlhého vysedávania v kancelárii môžu využiť cestovné podkolienky, ktoré sú vhodné nielen pre dámy ale aj pánov. Podporujú krvný obeh a tým znižujú opúchanie nôh. V ponuke je hneď niekoľko typov.

Tlačová správaNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.