Mať svoj krvný tlak pod kontrolou je naozaj dôležité, pretože neliečený vysoký krvný môže mať za následok vážne zdravotné problémy nezriedka aj s tragickým koncom. Hypertenzia je zodpovedná za  54 % prípadov cievnej mozgovej príhody a 47 % srdcových infarktov. Napriek všetkým informáciám si ľudia stále myslia, že vysoký krvný tlak sa ich netýka a ide o problém ľudí vo vyššom veku. Pritom artériovou hypertenziou trpí na Slovensku až 35 % dospelých medzi 25. až 64. rokom. 

Náš cievny systém je počas horúcich letných mesiacov zaťažený oveľa viac ako v iných obdobiach roka. Horúčavou trpia najmä dolné končatiny, čo sa prejavuje opúchaním, nepríjemným tlakom či bolesťou.

Staráte sa v záujme svojej rodiny o svoje srdce? Nie? A veru by ste mali. Kardiovaskulárne ochorenia zabíjajú Slovákov častejšie ako rakovina, či iné choroby. Slovensko je v európskom rebríčku úmrtnosti na srdcovo-cievne ochorenia na jednom z najhorších miest v Európe.

Dlhé státie, časté sedenie, ale aj dlhé cestovanie môže spôsobiť bolesti chrbta a opuchnuté nohy. Okrem estetického hľadiska je tento, navonok neškodný jav, nebezpečnejší ako by sme si mysleli.

Vedeli ste, že každý druhý Slovák má príznaky chronického žilového ochorenia? Ale až 75 % z nich tieto príznaky ignoruje! Patríte ku nim? Nerobíte dobre. Chronické žilové ochorenie je závažné, progresívne ochorenie, ktoré je potrebné liečiť od prvých symptómov.

Trpíte pocitom napätia v nohách, opúchaním nôh - najmä v lete, a máte pocit, že vaše nohy vážia takmer tonu? Pocity ťažkých nôh, napätia a bolesti v nohách môže spôsobovať chronické venózne ochorenie. K zhoršeniu dochádza nielen vplyvom vyššej teploty, ale aj v dôsledku cestovania.

Problémy s nohami trápia v súčasnosti až 65 % Slovákov. Najčastejšie sa Slováci sťažujú na pocity ťažkých nôh, bolesti v nohách, pocity opúchania či pálenia, nočné kŕče, svrbenie a pichanie v nohách.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.