Srdcovo-cievne ochorenia

Je najčastejšia, nie je vidieť a nie je ani cítiť, ale napriek tomu nás môže pripraviť o zdravie. Hovoríme o hypertenzii, chorobe vysokého krvného tlaku ako dôsledku zužovania alebo tuhnutia ciev. Ochorenie je tiež známe pod názvom arteriálna hypertenzia.

Občas sa stáva, že si človek doma opakovane nameria vysoký krvný tlak, no príde k lekárovi a tam sú hodnoty jeho tlaku krvi v poriadku. Situácia znamená problém, mala by byť postrachom ako pre pacienta, tak aj pre lekárov. Pokúsime sa vysvetliť prečo.

streda, 24 apríl 2019 11:48

Maskovaná hypertenzia: ako sa prejavuje?

Napísal(a)

Mať svoj krvný tlak pod kontrolou je naozaj dôležité, pretože neliečený vysoký krvný môže mať za následok vážne zdravotné problémy nezriedka aj s tragickým koncom. Hypertenzia je zodpovedná za  54 % prípadov cievnej mozgovej príhody a 47 % srdcových infarktov. Napriek všetkým informáciám si ľudia stále myslia, že vysoký krvný tlak sa ich netýka a ide o problém ľudí vo vyššom veku. Pritom artériovou hypertenziou trpí na Slovensku až 35 % dospelých medzi 25. až 64. rokom. 

pondelok, 21 október 2013 22:28

Vráťte nohám prirodzenú ľahkosť

Napísal(a)

Náš cievny systém je počas horúcich letných mesiacov zaťažený oveľa viac ako v iných obdobiach roka. Horúčavou trpia najmä dolné končatiny, čo sa prejavuje opúchaním, nepríjemným tlakom či bolesťou.

streda, 11 september 2013 21:04

Ochorenia srdca zabíjajú Slovákov častejšie ako rakovina

Napísal(a)

Staráte sa v záujme svojej rodiny o svoje srdce? Nie? A veru by ste mali. Kardiovaskulárne ochorenia zabíjajú Slovákov častejšie ako rakovina, či iné choroby. Slovensko je v európskom rebríčku úmrtnosti na srdcovo-cievne ochorenia na jednom z najhorších miest v Európe.

nedeľa, 11 september 2011 20:40

Dlho stojíte alebo dlho sedíte? Pozor na kŕčové žily

Napísal(a)

Dlhé státie, časté sedenie, ale aj dlhé cestovanie môže spôsobiť bolesti chrbta a opuchnuté nohy. Okrem estetického hľadiska je tento, navonok neškodný jav, nebezpečnejší ako by sme si mysleli.

Vedeli ste, že každý druhý Slovák má príznaky chronického žilového ochorenia? Ale až 75 % z nich tieto príznaky ignoruje! Patríte ku nim? Nerobíte dobre. Chronické žilové ochorenie je závažné, progresívne ochorenie, ktoré je potrebné liečiť od prvých symptómov.

nedeľa, 10 júl 2011 21:10

Opuchy nôh v lete, pocit ťažkých nôh

Napísal(a)

Trpíte pocitom napätia v nohách, opúchaním nôh - najmä v lete, a máte pocit, že vaše nohy vážia takmer tonu? Pocity ťažkých nôh, napätia a bolesti v nohách môže spôsobovať chronické venózne ochorenie. K zhoršeniu dochádza nielen vplyvom vyššej teploty, ale aj v dôsledku cestovania.

sobota, 10 júl 2010 20:56

Ťažké, opuchnuté nohy

Napísal(a)

Problémy s nohami trápia v súčasnosti až 65 % Slovákov. Najčastejšie sa Slováci sťažujú na pocity ťažkých nôh, bolesti v nohách, pocity opúchania či pálenia, nočné kŕče, svrbenie a pichanie v nohách.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Krásna pokožka aj v tehotenstve

Krásna pokožka aj v tehotens…

Tehotenstvo pristane každej žene. Tá vnútorná radosť z očakávaného prírastku priam vyžaruje z jej tváre. Avšak starostlivosť...

Prev Next