utorok, 18 júl 2017 08:10

Vieme, čo sa stane, ak vymeníte všetky nápoje len za čistú vodu Doporučený

Napísal(a) Zuna
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
 Dinara Galieva Dinara Galieva Dinara Galieva

Tušili ste, že voda je skvelým pomocníkom nielen pri chudnutí? Ak vymeníte všetky nápoje len za čistú vodu, s vaším telom to spraví hotové zázraky!

V detstve do nás rodičia liali na hektolitre sirupovú vodu. Neskôr, keď sme už dostávali vreckové, sme si z času na čas kúpili plechovku Coca-Coly. Dnes sa sladené nápoje predávajú na neskutočné množstvá a všetci veľmi dobre poznáme známy paradox, ktorý hovorí o tom, že čím viac pijeme ochutených sladkých vôd, tým sme v skutočnosti smädnejší. Viete si predstaviť, že by ste zo dňa na deň striktne odmietli všetky sladené nápoje a vymenili ich len za čistú vodu z vodovodu? Možno budete prekvapení, ale s vaším telom to spraví hotové zázraky!

Ste zvedavé, aký to na vás bude mať účinok? Tak poďme na to!

#1 Schudnete oveľa rýchlejšie. Ak budete piť čistú vodu aspoň 9 dní, stratíte toľko kalórií, akoby ste každý deň zabehli 8 kilometrov. A to je už čo povedať!

#2 Zvýšiť sa vám nielen energia, ale i metabolizmus. Ak ráno vypijete aspoň pollitra vody, zvýši sa váš metabolizmus až o 25 percent. Určite si to všimnete aj na nohaviciach.

#3 Váš mozog bude pracovať oveľa lepšie. Možnože si pamätáte, že mozog zo 75 - 85 percent tvorí voda. A tak je zrejmé, že ak podporíte pitný režim, tak sa vám bude aj lepšie koncentrovať na úlohy, ktoré vyžadujú pozornosť.

#4 Budete menej jesť. Hlad je neraz prezlečený smäd. Miesto toho, aby sme sa napili, siahame po jedle. Tak nabudúce, keď si budete mať chuť niečo "zobnúť," skúste sa radšej napiť.

#5 Vaše telo začne vylučovať viac toxínov. Pitný režim pomáha telu zbaviť sa toxických látok. Zlepší sa vám tak nielen kvalita pleti, ale voda je aj skvelou prevenciou voči predčasnému starnutiu.

#6 Znižuje sa riziko vzniku rôznych ochorení. Ak doprajete telu dostatok vody, pomôžete tým nielen svojmu krvnému systému, ale aj ostatným orgánom. Voda je skvelou prevenciou aj voči vzniku hypertenzie, ako aj rôznym chorobám.

#7 Všetko pre srdce. Päť pohárov vody znižuje riziko srdcového infarktu až o 41 percent. Nezabudnite to teda pripomenúť svojím rodičom.

#8 Jasnejšia a krajšia pleť. Vraví sa, že pleť je naším zrkadlom a niečo na tom bude!

#9 Ušetríte peniaze. Prepočítajte si, aké množstvo peňazí necháte za sladké nápoje. Ak sa nad tým trošku zamyslíte, výsledná suma vás určite nepoteší. Preto skúste siahnuť po oveľa lacnejšej alternatíve, ktorou je práve (ne)obyčajná voda. 

U nás je voda z vodovou absolútne bezpečná. Dokonca viaceré štúdie upozorňujú na to, že balená voda je pre zdravie oveľa nepriaznivejšia, než to, čo vám tečie doma v kuchyni. Prečo je to tak? Voda je balená v plastových fľašiach, ktoré za vami neraz prejdú neskutočnú vzdialenosť, sú vystavené slnku, pričom sa do vody vylučujú rôzne chemikálie. Preto čistá voda je pre vaše telo tá najlepšia a najčistejšia alternatíva. 

Zdroj: Brightside.me Foto: Dinara Galieva

 

 

 

 

Naposledy zmenené utorok, 18 júl 2017 10:19


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Pokožku dieťaťa ochránite správnym výberom kozmetiky

Pokožku dieťaťa ochránite …

Každodenne na nás vyskakujú reklamy s posolstvom o tom, aké dôležité je natierať detskú pokožku takým či...

Prev Next