Ako pomáhajú Kegelove cviky pri inkontinencii?

Inkontinencia postihuje ľudí v ktoromkoľvek období života. Hlavným príznakom inkontinencie je samovoľný a nekontrolovateľný únik moču. Inkontinencia sa prejavuje ako následok rôznych ochorení a vyskytuje sa v rôznych formách, môže sa prejaviť ako ojedinelá príhoda alebo sa vyskytuje pravidelne. Ide o  chúlostivú tému, preto mnohí ľudia príznaky ukrývajú a neraz aj zanedbávajú.

Najlepšie však je ihneď po ich spozorovaní zájsť k lekárovi, ktorý určí správnu diagnózu a liečbu. Obdobie liečby Vám pomôžu preklenúť urologické zdravotnícke pomôcky (vložky plienky), ktoré sú bežne dostupné na trhu. Pri výbere vhodného výrobku podľa závažnosti vášho problému vám pomôže napríklad formulár, ktorý vyplníte na webovej stránke seni-sk.sk.

Tieto produkty však zdravotný stav sami osebe nezlepšia. Základom je starostlivosť o svoje telo. Určite sa oplatí  zvýšiť fyzický pohyb a jednoduchými cvičeniami spevniť svalstvo v okolí močového mechúra, teda oblasť panvového dna. Práve ochabnutie svalstva tejto časti tela je jednou z hlavných príčin inkontinencie. Odborníci odporúčajú praktizovať tzv. Kegelove cviky. Toto cvičenie pochádza z 20-tych rokov 19. storočia a pôvodne slúžilo na nápravu drobných anatomických odchýlok, ktoré u žien vznikali po pôrode. Autorom cvikov je gynekológ Arnold Kegel, ktorý ako prvý v európskej kultúre objavil význam aktivity svalov panvového dna. Následne vypracoval cvičenia svalov panvového dna, ktoré by mali vykonávať všetky ženy a muži bez ohľadu na vek. Ak  ste sa ešte s týmito cvikmi ešte nestretli, podrobný postup jednotlivých úkonov nájdete tu.

Praktizovaním spomínaných cvikov zvýšite šancu na to, že v budúcnosti sa neobjavia také zdravotné problémy ako inkontinencia či vyklenutia (prepadnutia) mechúra. Ženy si uľahčia pôrod a urýchlia návrat do formy po pôrode.

 

Zdieľajte článok

Označené v

Autor

AdamNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.